Microsoft

„Hej, Cortana“. Pokaż mi co przynosi nowa wersja Microsoft Launcher

Piotr Kurek
„Hej, Cortana“. Pokaż mi co przynosi nowa wersja Microsoft Launcher
3

Microsoft, po wydawaniu swojej nakładki systemowej z okrągłą wersją 5.0 nie zwalnia tempa. Ich Launcher doczekał się nowej bety, do której trafiają kolejne rozwiązania znane z komputerów z Windowsem.

Microsoft Launcher to jedna z prężniej rozwijających się nakładek systemowych dla smartfonów z Androidem. Firma stara się, by do jej produktu trafiały rozwiązania, których ciężko szukać u konkurencji. W kanałach dystrybucyjnych wersji testowej pojawiła się nowa wersja nakładki. Microsoft Launcher 5.1 wprowadza kilka istotnych zmian, w tym integrację z funkcjami znanymi z Windowsa 10.

Zobacz też: Microsoft Launcher dla Androida jest jeszcze lepszy. Wypada powiedzieć: „brawo!”

Microsoft Launcher 5 przepełniony jest funkcjami, z których od kilkunastu dni mogą korzystać wszyscy. Jeśli jednak bierzecie udział w programie testów wersji beta nakładki to na waszych urządzeniach powinna czekać nowa aktualizacja. A w niej znajdziecie naprawdę interesujące nowości. Na karcie zadań pojawiać się będą informacje z aplikacji To-Do (listy, zadania i przypomnienia), Outlooka i Skype. Pojawiły się także notatki synchronizowane ze Sticky Notes na Windowsie, Outlooka i OneNote.

Nową funkcją jest również karta czasu spędzonego przed ekranem telefonu. Tu dodatkowo znajdziemy informacje o używanych aplikacjach i częstotliwości odblokowywania urządzenia. Cortana także doczekała się kilku usprawnień -- trafiła na rynek ES-ES (hiszpańskojęzyczny) oraz może wyświetlać informacje dotyczące natężenia ruchu i wskazówek dla osób korzystających z komunikacji miejskiej. W pasku wyszukiwania znajdziemy szybkie informacje odnośnie notowań giełdowych i walut.

Zobacz też: Microsoft świętuje: miliony użytkowników Microsoft Edge na Androidzie

Jednak największą zmianą jaka zaszła w wirtualnej asystentce Microsoft to możliwość wywołania jej głosowo, za pomocą „Hey, Cortana“. Działa to podobnie jak „Hey, Siri“ -- wystarczy wypowiedzieć tę komendę, by Cortana zaczęła nas słuchać. W chwili obecnej rozwiązanie to dostępne jest wyłącznie na rynku amerykańskim z ustawionym językiem angielskim. Microsoft zamierza rozpowszechnić funkcję „Hey, Cortana“ na inne rynki w najbliższej przyszłości.

Źródło: Neowin oraz AndroidPolice

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu