Microsoft

Microsoft przejmuje twórców Fallout: New Vegas. Wszystkie nowości z konferencji Xbox X018

Paweł Winiarski
Microsoft przejmuje twórców Fallout: New Vegas. Wszystkie nowości z konferencji Xbox X018
7

Wczoraj w nocy odbyła się "kameralna" konferencja Microsoftu. Na trwającym dwie godziny Xbox X018 pokazano nadchodzące na Xboksa gry oraz poinformowano o przejęciu Obsidian Entertainment i inXile Entertainment , czyli odpowiednio - twórców Fallout: New Vegas i Torment: Tides of Numenera. Oto podsumowanie imprezy.

"Kameralna" konferencja to oczywiście porównanie z dużymi imprezami na takich targach, jak E3. Wczoraj Microsoft miał mniejszą scenę, obok której stali fani - co miało pokazać, że firma jest blisko graczy. Jak wyszło? Jeśli macie dwie godziny, zapraszam do obejrzenia całej imprezy.

Jeśli jednak wolicie pigułkę informacji i zwiastunów, czytajcie dalej.

Zaczynam od największego ogłoszenia. Microsoft przejął dwie znane firmy produkujące gry, witając je w swojej rodzinie. Mowa o Obsidian Entertainment, którzy stworzyli między innymi Fallout: New Vegas, dwie części Pillars of Eternity, Alpha Protocol czy Tyranny oraz inXile Entertainment odpowiedzialne za takie produkcje, jak Torment: Tides of Numenera, The Bard's Tale czy Wasteland 2.

15 lutego 2019 na półkach sklepowych ma pojawić się Crackdown 3. Aby podsycić zainteresowanie tym tytułem, Microsoft pokazał między innymi rozgrywkę z trybu walki dwóch pięcioosobowych drużyn. No nie wygląda to rewelacyjnie, sami przyznacie. Przeszedłem dwie pierwsze odsłony Crackdown i nie do końca rozumiem ogromną machinę promocyjną towarzyszącą premierze trzeciej części tej przeciętnej moim zdaniem serii. Gra od razu trafi do Xbox Game Pass.

Zespół Blue Manchu przygotowuje Vid Bastards nazwane już w sieci komiksowym Bioshockiem. Jak Wam się podoba? Gra od razu trafi do Xbox Game Pass.

Wsteczna kompatybilność ma się dobrze - Final Fantasy XIII, Final Fantasy XIII-2 i Lightning Returns: Final Fantasy XIII trafią na Xboksa One. Fajnie? Tak, bo na pewno część użytkowników X1 chciało te tytuły ograć na nowszym sprzęcie. Nie, bo to najgorsze odsłony serii.

Microsoft poświecił też część swojej konferencji Devil May Cry 5, a dokładnie trybowi "The Void", która będzie swoistym trybem treningowym. A my dzięki temu możemy przyjrzeć się temu, jak będzie wyglądał nowy slasher Capcomu.

Firma zapowiedziała 16 nowych gier w usłudze Xbox Game Pass, w tym PlayerUnknown's Battlegrounds. Oto pełna lista zmierzających do usługi produkcji:

Playerunknown's Battlegrounds
Hellblade: Senua's Sacrifice
Supermarket Shriek
Void Bastards
Ori and the Blind Forest
Ori and The Will of The Wisps
Thief of Thieves Season One
Kingdom New Lands
Secret Neighbor
Aftercharge
Mutant Year Zero: Road to Eden
Pathologic 2
Agents of Mayhem
The Good Life
MXGP 3
Thomas Was Alone

Nowego zwiastuna doczekała się gra Just Cause 4:

Nie zabrakło też mającego pojawić się na rynku w styczniu Kingdom Hearts 3:

Powinniśmy powoli przyzwyczajać się do tego, że skoro Xbox One X jest najmocniejszą konsolą na rynku, to będzie dostawać najlepiej wyglądające i najlepiej działające wersje multiplatform. Jedną z nich jest Battlefield V, które z tej okazji dostało specjalny zwiastun.

Wiemy już, że Xbox One będzie wspierał myszki i klawiatury, nikogo nie powinno więc dziwić, że część producentów PC-towych akcesoriów tego typu szykuje swoje urządzenia dla konsoli Microsoft. Razer przygotowuje specjalny zestaw przyjazny graniu na kanapie. Ma on został pokazany na targach CES 2019, które ponownie odbędą się w Las Vegas.

A oto lista gier,.które będą wspierać obsługę myszki i klawiatury:

 • Fortnite
 • DayZ
 • Bomber Crew
 • Children of Morta
 • Deep Rock Galactic
 • Minion Master
 • Moonlighter
 • Strange Brigade
 • Warhammer: Vermintide 2
 • Vigor
 • Warface
 • Warframe
 • Wargroove
 • War Thunder
 • X-Morph Defense

Już 13 grudnia doczekamy się Forza Horizon 4: Fortune Island, czyli dodatku do kapitalnej Forza Horizon 4. Jak sama nazwa wskazuje, otrzymamy nową wyspę, po której przyjdzie nam się ścigać. Zobaczcie zwiastun:

Może Was też zainteresować fragment rozgrywki z bijatyki Jump Force:

I to w sumie tyle z najciekawszych rzeczy pokazanych na konferencji Xbox X018. Udana impreza? Na takie ogłoszenia czekaliście?

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu