Ciekawe strony

Xbone One z kolejną wersją? Tym razem bez napędu optycznego

Piotr Kurek
Xbone One z kolejną wersją? Tym razem bez napędu optycznego
17

Pecety już dawno udowodniły, że gracze wybierają cyfrowe wersje gier. Microsoft i Sony daje swoim klientom wybór między fizycznym nośnikiem, a pobieraniem ich z sieci. Xbox One bez napędu optycznego brzmi dość zaskakująco, ale wygląda na to, że taka rewizja już wkrótce zawita na półki sklepowe.

Xbox One bez napędu optycznego to żadna niespodzianka. Microsoft, głosem Phila Spencera,  już w 2014 roku informował, że firma rozważała tego typu rozwiązanie. Jednak ze względu na duże rozmiary gier obecnej generacji i dość wolne łączą w wielu zakątkach świata, zrezygnowano z tego pomysłu. 4 lata później temat ten powraca dzięki doniesieniom serwisu Thurrott.com.

Zobacz też: Microsoft ma powody do radości. Wyniki finansowe Xbox One robią wrażenie

Thurrott.com do tej pory nie zawodziło jeśli chodzi o plotki i ich prawdziwość. Xbox One S, tytuł nowej gry Halo, czy wiele innych. Najnowsze doniesienia mówią o pracach nad wprowadzeniem na rynek kolejnej wersji konsoli. I nie chodzi o kolejną generację. Na wiosnę przyszłego roku do sklepów ma trafić nowy model Xbox One bez napędu optycznego. Jego usunięcie ma spowodować, że będzie ona tańsza. Serwis donosi, że obniżka może być na poziomie nawet 100 dolarów amerykańskich (ok. 377 zł), co daje cenę na poziomie 199 dolarów (ok. 755 zł).

A co z grami? Microsoft przygotowuje specjalny program dla osób, które w swojej kolekcji posiadają gry pudełkowe. Jeśli zdecydują się na zakup nowego modelu konsoli, bez napędu fizycznego, wystarczy że odwiedzą odpowiedni sklep, będący partnerem firmy i skorzystają z usługi Disc-To-Digital pozwalającej wymienić fizyczny nośnik na klucz umożliwiający pobranie gry ze sklepu Microsoft Store. Czy tego typu zabieg będzie bezpłatny? Odpowiedź poznamy już za kilka miesięcy. Pod warunkiem, że rewelacje serwisu Thurrott.com się sprawdzą.

Zobacz też: Microsoft przejmuje twórców Fallout: New Vegas. Wszystkie nowości z konferencji Xbox X018

Ten sam serwis donosi, że do końca roku, do sklepów trafić ma jeszcze jeden Xbox One. To odświeżony model S, z tańszymi komponentami pozwalającymi na  kolejną obniżkę. W chwili obecnej sugerowana cena tego modelu w Polsce to 899 zł. Do jakiego poziomu zostanie obniżona? Dowiemy się już wkrótce.

Żródło: Thurrott.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu