Ciekawe strony

Microsoft chce Ci pomóc i czytać dla Ciebie wiadomości z kraju i ze świata

Paweł Winiarski
Microsoft chce Ci pomóc i czytać dla Ciebie wiadomości z kraju i ze świata
16

Lubię czytać w sieci, choć widzę, że wiele młodych osób wybiera przekaz wideo zamiast słowa pisanego. Ale czasem fajnie jest też posłuchać - szczególnie kogoś, kto czyta słowo pisane. Tym kimś, a raczej czymś będzie niedługo aplikacja od Microsoftu. NewsCast, bo o niej mowa, to aplikacja, która t...

Lubię czytać w sieci, choć widzę, że wiele młodych osób wybiera przekaz wideo zamiast słowa pisanego. Ale czasem fajnie jest też posłuchać - szczególnie kogoś, kto czyta słowo pisane. Tym kimś, a raczej czymś będzie niedługo aplikacja od Microsoftu.

NewsCast, bo o niej mowa, to aplikacja, która tworzy listę odtwarzania złożoną z najciekawszych newsów z sieci i ją czyta - na głos. Może nie w tak ładny sposób, jak robiłaby to Cortana, ale jednak. Póki co koncern nie przedstawił jeszcze NewsCasta oficjalnie, aplikacja pojawiła się na stronie Azure, po czym szybko zniknęła. Wygląda to trochę tak, jakby pracownicy i testerzy pobierali ją na swoje sprzęty z iOSem właśnie do testów.

Udało się jednak ustalić, że za NewsCast odpowiedzialne jak ekipa stojąca za Bingiem, będzie też używać bingowskiego konwertera tekstu na mowę.

Czy coś takiego jest potrzebne? Zaraz pojawią się głosy, że ludzie to lenie i nie chce im się już nawet czytać. Z drugiej strony gdybym mógł w ten sposób przejrzeć RSS-y jadąc rano samochodem, uznałbym NewsCasta za aplikację przydatną. I podejrzewam, że taki jest właśnie jej zamysł. Wspomniano jedynie o wersji na iOS, podejrzewam jednak, że trafi na wszystkie trzy największe mobilne platformy.

grafika: 1, 2

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftBing