Microsoft

Andromeda - Microsoft wciąż pozwala wierzyć w istnienie Surface Phone

Albert Lewandowski
Andromeda -  Microsoft wciąż pozwala wierzyć w istnienie Surface Phone
17

Pamiętacie jeszcze informacje o Surface Phone? Kilka lat temu zaczęły pojawiać się pierwsze wiadomości o nadchodzącym uniwersalnym smartfonie, który będzie w stanie zastąpić laptop. Okazuje się, że finalnie rzeczywiście taki sprzęt może zostać zaprezentowany.

Powoli w stronę premiery

Na wstępie warto napisać, że Andromeda miałaby pojawić się już pod koniec 2018 roku. Podobno będzie to zginane urządzenie, pełniące przede wszystkim funkcje tabletu, ale będzie wspierać również rysiki i położy nacisk na wykorzystywanie Windows Ink. Co więcej, sam Projekt Andromeda nie jest wynikiem samych plotek czy doniesień, ale poświęcono mu nawet kilka patentów, które jasno wskazują, że czeka nas debiut urządzenia z rozkładanymi dwoma wyświetlaczami.

Częściowo przypomina on jeszcze starszy pomysł o nazwie Courier, z którego to zapewne Amerykanie sporo zaczerpnęli. Na dobrą sprawę mamy tu do czynienia z prawdziwym Surface Phone. Urządzenie, które obrosło legendą i dla wielu było idealnym telefonem z Windows 10 Mobile, jednak nie zawitało ono do sklepów przed upadkiem mobilnej wersji systemu. W tym przypadku będziemy mogli liczyć na zupełnie nowe oprogramowanie.

Oczywiście wnioski patentowe dostarczyły nam sporo wiadomości. Urządzenie samo wykryje, w jakiej jest pozycji, i w zależności od tego będzie wyświetlać treści w inny sposób. Jeżeli chodzi o konstrukcję, to Andromeda zapowiada się zjawiskowo i być może to Microsoft wyprzedzi Samsunga i LG, jeżeli chodzi o urządzenia ze zginanymi wyświetlaczami.

Microsoft Andromeda – mobilne marzenie

W dodatku drugi ekran mógłby funkcjonować jako pełna klawiatura. Dalej należy wspomnieć o najbardziej prawdopodobnym procesorze – wszystko wskazuje na zastosowanie Snapdragona 845. Myślę, że ten układ poradzi sobie bez większych zastrzeżeń. W końcu ta nowość ma działać pod kontrolą nowego Andromeda OS, czyli Projekcie Polaris, zakładającym modułową budowę Windowsa 10 i oparcie się wyłącznie o Uniwersalne Aplikacje. Naturalnie ten sprzęt wspierałby programy dla architektury ARM oraz x86.

Andromeda OS rysuje się jako prawowity kontynuator Windows 10 Mobile, ale pozbawiony jego ograniczeń oraz dostosowany do rosnących wymagań. Z jednej strony debiut takiego modelu wywoła ogromne poruszenie branży i z pewnością wiele osób się w nim zakocha. Z drugiej jednak może to być zbyt późno, aby zyskać większy udział w rynku podzielonym między Androida, a iOS. Być może wreszcie Microsoft będzie w stanie sam stworzyć segment mobilny.

źródło: @WalkingCat

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu