Mobile

Metro służy ipli czyli polski serwis VOD dostępny również na Windows Phone 7

Paweł Grzegorz Iwaniuk
Metro służy ipli czyli polski serwis VOD dostępny również na Windows Phone 7
4

Jak wielokrotnie pisałem - jestem entuzjastą Windows Phone 7. Uważam, że jest to aktualnie jedyna platforma, która może zainteresować osoby, do których nie przemówiły Android oraz iOS. Dlatego też cieszę się, gdy polscy deweloperzy wspierają WP7 swoimi aplikacjami. Szczególnie cieszę się gdy ową apl...

Jak wielokrotnie pisałem - jestem entuzjastą Windows Phone 7. Uważam, że jest to aktualnie jedyna platforma, która może zainteresować osoby, do których nie przemówiły Android oraz iOS. Dlatego też cieszę się, gdy polscy deweloperzy wspierają WP7 swoimi aplikacjami. Szczególnie cieszę się gdy ową aplikacją jest popularny, polski serwis wideo na żądanie - ipla. Pojawił się on właśnie w katalogu aplikacji dla Windows Phone 7.

O tym, że przygotowywana jest ipla dla WP7, mówiło się od dawna. Marcin Pery - Prezes Redefine (firma rozwijająca iplę), w wywiadzie którego udzielił mi na potrzeby Mediafun Magazynu wspominał, że platforma Microsoftu znajduje się w kręgu zainteresowań dewelopera. Przygotowanie dla niej dedykowanej ipli było jednak uzależnione od wyników sprzedaży smartphone'ów z tym systemem w Polsce.

Najwyraźniej wskaźniki są na tyle dobre, że podjęto decyzję o wsparciu platformy. Podejrzewam, że nie mały udział miały w tym publiczne testy smartphone'a HTC 7 Mozart oraz nadchodzące testy telefonów z serii Nokia Lumia. Obie akcje były zorganizowane przez polski oddział Orange.

Sama aplikacja prezentuje całkiem okazale. Rzekłbym nawet, że interfejs Metro sprawia, że wygląda ona nawet lepiej niż wersje dla Androida czy iOS. Całość jest po prostu bardzo minimalistyczna, co czyni ją dużo bardziej estetyczną. Aplikacja nie posiada jeszcze wszystkich funkcji znanych z pozostałych wersji, ale Redefine zapowiada kolejne aktualizacje.

Firma potwierdza również kompatybilność aplikacji z telefonami: Nokia Lumia 800 i 710, LG Quantum i HTC 7 Mozart. Biorąc jednak pod uwagę względną jednolitość sprzętową urządzeń z Windows Phone 7, aplikacja powinna być kompatybilna również z pozostałymi telefonami pracującymi pod kontrolą systemu w wersji 7.5 Mango.

Ci z Was, którzy są zainteresowani iplą dla Windows Phone 7, mogą ją znaleźć pod adresem: http://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/e3f34e71-a758-4c80-a20c-f957a7252614

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu