Gry

Metal Gear Solid V zarobił ponad dwa razy więcej niż filmowi Avengersi

Paweł Winiarski
Metal Gear Solid V zarobił ponad dwa razy więcej niż filmowi Avengersi
20

Gry to niszowy rynek - nie powiedział nikt od wielu lat. To, że niektóre gry potrafią przynieść gigantyczne pieniądze, nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem. Ale tego typu porównania pokazują, że jest to biznes bardziej dochodowy, niż nam się wydaje. 179 milionów dolarów - tyle zarobił pierwsze...

Gry to niszowy rynek - nie powiedział nikt od wielu lat. To, że niektóre gry potrafią przynieść gigantyczne pieniądze, nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem. Ale tego typu porównania pokazują, że jest to biznes bardziej dochodowy, niż nam się wydaje.

179 milionów dolarów - tyle zarobił pierwszego dnia (!) Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Budżet gry to natomiast 80 milionów dolarów, można więc mówić o gigantycznym sukcesie. Jeśli nie widzicie skali, chętnie Wam pomogę. Druga część filmu Avengers, czyli Age of Ultron zarabiła w dniu otwarcia "jedynie" 84 miliony dolarów, przy budżecie wynoszącym 250 milionów dolarów. Oczywiście w przypadku gier mamy zamówienia przedpremierowe, w przypadku premier filmowych pierwsze seanse - ale świetnie pokazuje to jak duże pieniądze zarabia się na grach.

Dane pochodzą z raportu Adobe Digital Index.

Branża growa jest o wiele większa niż większości osób związanych z rynkiem się wydaje. Gier w dniu otwarcia jest zdecydowanie więcej w mediach społecznościowych, a przychody jednej z topowych gier tego roku prześcignęły najbardziej dochodowy filmowy start (Harry Potter i Insygnia Śmierci, część II - 91 milionów) blisko dwukrotnie.

- mówi Tamara Gaffney z Adobe

Jeśli więc ktoś powie Wam "przestań interesować się tymi głupimi gierkami, wszyscy mają je w nosie", pokażcie mu te kwoty.

grafika: 1

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu