Ciekawostki technologiczne

Amerykanie i Japończycy kiedyś w końcu będą walczyć na mechy

Marcin Hołowacz
Amerykanie i Japończycy kiedyś w końcu będą walczyć na mechy
0

Graliście kiedyś albo słyszeliście o MechWarrior? Z tego co widzę, ta gra została stworzona na podstawie faktów? No chyba, że kolejność była trochę inna… tak czy inaczej istnieją takie rzeczy jak wielkie roboty sterowane przez ludzi, które zostały stworzone w celu podejmowania walki z innymi wielkimi robotami.

Eagle Prime

Latem 2015 roku Amerykanie zbudowali swojego MegaBota, czyli sporych rozmiarów maszynę, która może być pilotowana przez siedzącego w niej człowieka. 4,5 metrowy olbrzym o nazwie Mk. II MegaBot, zdolny do strzelania… kulkami osiągającymi prędkość trochę ponad 200 km/h, miał być przeciwnikiem dla tworu Japończyków, czyli KURATASA!

Japończycy zgodzili się na pojedynek, ale od tego czasu przekładano termin starcia i… do tej pory do niczego nie doszło. Nie oznacza to jednak, że nigdy nie zobaczymy jak dwa mechy się „piorą”, ponieważ wydarzenie ma nastąpić we wrześniu tego roku. Inna sprawa, że Amerykanie zdążyli już przygotować nowszy model swojego robota, a raczej MegaBota klasy Mk. III, czyli Eagle Prime! Postanowili się nawet pochwalić tym jak działa, w związku z czym sklecili ładnie wyreżyserowany filmik.

No… trzeba przyznać, że mimo iż nie jest to żaden wojskowy projekt, a jedynie forma zabawy, to ładnie im to wyszło. Gdyby faktycznie udało się z tego zrobić sport, który zyska na popularności, to kto wie… może skończy się na tym, że najchętniej oglądanymi mistrzostwami świata będą pojedynki mechów? Ja nie miałbym nic przeciwko oglądaniu czegoś takiego, chociaż może się okazać, że w rzeczywistości będzie to po prostu nudne. Wszystko prezentuje się świetnie jeśli to wyreżyserujemy i dodamy muzykę, a co w chwili gdy na arenę po prostu wyjadą dwa roboty i zaczną się okładać swoimi mechanicznymi ramionami? Może awaria nastąpi już po pierwszej minucie i będzie po wszystkim? A może wręcz przeciwnie… wszystko będzie się dłużyć, ale nie dojdzie do niczego naprawdę ciekawego? Przekonamy się dopiero podczas prawdziwego pojedynku.

Kuratas

Wypada jeszcze wspomnieć o tym japońskim tworze. Kuratas został zbudowany przez firmę Suidobashi Heavy Industry. Pomysłodawca inspirował się anime, podobno w szczególności tą o nazwie Armored Trooper Votoms. Mech ma 4 metry wysokości, waży 4,5 tony, porusza się za pomocą 4 odnóży na końcu których są koła. W 2013 roku wyceniono go na 1 353 500 dolarów.

Źródło 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu