Motoryzacja

Będzie pierwszy salon McLarena w Polsce! McLaren Warszawa staje się faktem

Marek Adamowicz
Będzie pierwszy salon McLarena w Polsce! McLaren Warszawa staje się faktem
2

W najbliższych tygodniach w Warszawie zostanie otwarty pierwszy oficjalny salon marki McLaren w Polsce. Pod skrzydłami firmy Auto Fus Group otwarty zostanie dealer McLaren Warszawa.

To nie lada gratka dla fanów sportowych samochodów. Salon McLaren Warszawa będzie pierwszym oficjalnym salonem tej marki w Polsce. Do tej pory oficjalnie samochody McLarena nie były sprzedawane, a pojazdy zarejestrowane w Polsce, były sprowadzane przez prywatne osoby. W ciągu najbliższych tygodni ma zostać otwarty oficjalny punkt, gdzie sprzedawane będą nowe auta. Obok salonu pojawi się również Autoryzowana Stacja Obsługi. Firma Auto Fus zdążyła już oficjalnie potwierdzić wydarzenie stosownym wpisem na Facebooku.

https://www.facebook.com/213602892603673/photos/a.217052832258679.1073741829.213602892603673/217043848926244/?type=3&theater

Firma Auto Fus Group znana jest ze sprzedaży luksusowych samochodów. W swoim portfolio ma kilka bardzo znanych i cenionych marek. Mowa tutaj m.in. o BMW, MINI, Alpina czy Rolls-Royce. To właśnie Auto Fus Group wygrał przetarg na dostawę 140 nieoznakowanych radiowozów, które już patrolują polskie drogi. Oficjalne przedstawicielstwo McLaren Warszawa otwarte zostanie przy ulicy Ostrobramskiej 73 – również tutaj pojawi się serwis sportowych aut.

Historia marki McLaren zaczyna się w 1963 roku, kiedy to Bruce McLaren założył firmę zajmującą się budową sportowych samochodów w Wielkiej Brytanii. Największy rozwój McLaren zaliczył w latach 80. ubiegłego wieku, kiedy to za sterami zasiadł Ron Dennis. Obok produkcji aut dopuszczonych do ruchu drogowego, na koncie firmy znajduje się wiele sukcesów sportowych. Wystarczy chociażby wspomnieć kilka tytułów Mistrza Świata Formuły 1 – zarówno tych indywidualnych, jak i zespołowych. W XXI wieku głośno o McLarenie zrobiło się znów po 2011 roku, kiedy to firma z Woking postanowiła wrócić do budowy sportowych aut, które mogą poruszać się po drogach publicznych. Wystarczy wspomnieć, że tegoroczna ilość wyprodukowanych aut, może przekroczyć 4000 egzemplarzy.

McLaren Warszawa będzie kolejnym oficjalnym punktem sprzedaży egzotycznych samochodów w Polsce. Nad Wisłą można już kupić auta m.in. Ferrari, Aston Martina, Lamborghini czy Bentley’a. I raczej McLaren Warszawa to nie jest ostatnie słowo, które będzie należało do najbardziej lukratywnych i najdroższych marek świata. Chociaż polskie cenniki samochodów McLarena nie są jeszcze znane, to z nieoficjalnych informacji wiemy już, że są już pierwsi zainteresowani brytyjskimi samochodami sportowymi. Pierwsze samochody wystawowe są już w drodze do Polski!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu