Technologie

WinkBeds wprowadza materac, który pozwoli się każdemu wyspać

Kamil Świtalski
WinkBeds wprowadza materac, który pozwoli się każdemu wyspać
12

Trudno jest nam dogodzić — każdy odczuwa ciepło inaczej. Dla jednego 23 stopnie w domu to temperatura idealna, dla drugiego to już stanowczo za gorąco. Podobnie jest ze snem — duża grupa woli spędzać noce w minimalnie niższej temperaturze, każdego rozgrzanego kawałka pościeli czy łóżka unikając jak ognia. Inni — wręcz przeciwnie. Co ciekawe — materac od WinkBeds z podkładką coolControl jest idealnym produktem dla każdej z tych grup. Nawet, kiedy śpią obok siebie!

Trudno jest nam dogodzić — każdy odczuwa ciepło inaczej. Dla jednego 23 stopnie w domu to temperatura idealna, dla drugiego to już stanowczo za gorąco. Podobnie jest ze snem — duża grupa woli spędzać noce w minimalnie niższej temperaturze, każdego rozgrzanego kawałka pościeli czy łóżka unikając jak ognia. Inni — wręcz przeciwnie. Co ciekawe — materac od WinkBeds z podkładką coolControl jest idealnym produktem dla każdej z tych grup. Nawet, kiedy śpią obok siebie!

Mogłoby się wydawać, że sypialnia w kontekście smart home to przede wszystkim kwestia budzika, ewentualnie rolet czy żaluzji, które wpuszczają światło słoneczne o wyznaczonej przez nas porze. Ale okazuje się, że to dopiero początek i warto rozpocząć od podstaw, czyli łóżka.

Najnowszy materac WinkBeds jest świetnym przykładem na to, jak na pozór nieistotne rzeczy mogą okazać się naprawdę dużym ulepszeniem, przy okazji zwiększają nasz komfort. Podobno 1/3 naszego życia przesypiamy, warto zatem byłoby zadbać o to, by czas ten był przyjemnością. Po przebudzeniu zaś miło byłoby czuć się świeżym i wypoczętym, a nie odwrotnie. I jednym z kroków w tym kierunku ma być coolControl!

Na całą tę konstrukcję składa się materac z tunelami dla przepływu powietrza od WinkBeds, oraz wspomniana podkładka która takowe weń wtłacza. Należy jednak pamiętać, że do podkładki musimy podłączyć specjalny kontroler, za pośrednictwem którego sterujemy temperaturą materaca. Należy jeszcze uwzględnić podłączenie trzech kabli — do dwóch stron materaca, a także do gniazdka elektrycznego, które będzie zasilało całą tę technologię.

coolControl oferuje pięć trybów nawiewów dla tych którzy preferują ciepłe powietrze i tyle samo dla miłośników chłodnego nawiewu. W specjalnie zaprojektowanym na tę okazję materacu zaś wykorzystano specjalne materiały, które zapewniają idealny przepływ wtłaczanego powietrza.

Temperaturę można ustawiać za pomocą wspomnianego już kontrolera, albo wykorzystując w tym celu specjalną aplikację w smartfonie / tablecie. Co istotne — możemy ustawić ciepły nawiew dla jednej strony i chłodny dla drugiej. W ten sposób wszyscy będą zadowoleni! W aplikacji znalazł się także timer, który po wskazanym czasie wyłączy nawiew.

Ludzie mający przyjemność korzystania z tego rozwiązania wspominają, że śpiąc na boku z głową przy nawiewie słychać delikatny szum. Nie jest to jednak nic nachalnego i drażniącego. Jeżeli zaś obawiacie się o rachunki za prąd przy takim rozwiązaniu, to mam dla was dobrą wiadomość — producenci obiecują, że zużycie energii jest minimalne. W żadnej specyfikacji nie doszukałem się jednak dokładnych wartości.

Ceny kompletu na który składa się materac i podkładka coolControl zaczynają się od $2449 (Twin XL), a kończą na $4349 (Cal. King).

Nie jest to pierwszy nawiew, którego ambicją jest kontrolowanie temperatury materaca na którym śpimy. Konkurencja oferowała już specjalne nakładki w postaci ogromnych rur, które wydmuchiwały powietrzę i ochładzały bądź ocieplały nasze materace. To pierwsze tak kompleksowe rozwiązanie które nie tylko dobrze wygląda, ale też daje nam dużą kontrolę. Niestety — materace WinkBeds na ten moment dostępne są wyłącznie na rynku amerykańskim.

Źródło: WinkBeds

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu