Technologie

"Pomyśl PLAY by włączyć" — Mindflix pozwala uruchomić film bez użycia rąk

Kamil Świtalski
"Pomyśl PLAY by włączyć" — Mindflix pozwala uruchomić film bez użycia rąk
3

Pilot? Zbyt skomplikowane, o tym jaki jest niewygodny nawet nie wspomnę. Smartfon? To umiera bateria, to trzeba się po niego ruszyć — a później jeszcze mazać palcami, podawać odciski... a co powiecie na wybór netflixowego repertuaru siłą umysłu? Po ostatnim hackatonie zorganizowanym przez firmę pozwala na to opaska Muse: poznajcie Mindflix!

O samym sprzęcie o który opiera się działanie gadżetu mogliście już przeczytać na AntyWeb. To jedno z tych akcesoriów, które rozbudza wyobraźnię i uświadamia, że przyszłość którą z takim zacięciem obserwowaliśmy jeszcze kilka lat temu w filmach sci-fi... nadeszła. Korzystając z Mindflixa nie musimy nawet ruszyć ręką, by wybrać interesujący nas materiał. Zresztą sami zobaczcie:

Działanie Mindflixa opiera się o fale EEG. I choć to co widzimy na powyższym materiale to tylko koncept zrealizowany na potrzeby netflixowego hackatonu, to właściwie już nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki koncept za niedługi czas się upowszechnił. Opaska dostępna jest w stałej sprzedaży, a jej cena — w przeciwieństwie do wielu innych gadżetów z przyszłości — nie powala ilością zer. Kosztuje ok. 250 dolarów.

Materiał przygotowany przez twórców Mindflix skupia się na warstwie humorystycznej, jednak trzeba pamiętać, że na świecie jest wielu ludzi którzy najzwyczajniej w świecie nie mają możliwości wstać po pilota, by włączyć program, który chcieliby obejrzeć. Rozwiązanie oparte na delikatnym wychylaniu głowy i falach mózgowych pozwoli im cieszyć się wybranym przez siebie serialem czy filmem bez pomocy osób trzecich. To także rzecz, która stanowiłaby intrygujący dodatek dla headsetów VR — pozwoliłaby w dużej mierze zrezygnować z wszelkich zewnętrznych kontrolerów. Kto wie, może za kilka lat stanie się to standardem?

Źródło: Wearable

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu