Technologie

To pudełko byłoby bez wątpienia najlepszym prezentem na dzień babci i dziadka

Kamil Świtalski
To pudełko byłoby bez wątpienia najlepszym prezentem na dzień babci i dziadka
6

Jak nie zapomnieć o lekach? Każdy ma swoją technikę, ale jeżeli stawiacie na inteligentne rozwiązania — przyjrzyjcie się bliżej Memo Box Mini!

Pastylka przed śniadaniem, kilka dodatkowych po. Nie zapominajmy też o tych poobiednich i łykanych przed snem, albo tych które musimy zażyć o wskazanej godzinie. No właśnie — miło by było, gdybyśmy nie zapominali, jednak wyrobienie nawyków w tej materii nie jest łatwą sprawą, szczególnie w czasach, gdy wszystko dzieje się szybko, a my pozostajemy w nieustannym biegu. I tutaj z pomocą chce nam przyjść Memo Box Mini — niewielkie, inteligentne, pudełko na leki.

Niewielkie, ale nadrabiające formą. Jej twórcy wpakowali w urządzenie cały zestaw elektroniki, a wszystko to za pośrednictwem Bluetootha połączyli z naszymi smartfonami i tabletami, na które przygotowali specjalną aplikację. Urządzeniami które niemal zawsze trzymamy przy sobie, więc od teraz zapominanie o lekach będzie... niemalże niewykonalne!

Proste alarmy w telefonie przypominające o lekarstwach to coś, co doskonale znamy — w końcu w Google Play czy AppStorze znajdziemy dziesiątki tego typu produktów. Twórcy poszli jednak o krok dalej. Memo Box Mini też będzie o sobie przypominać. Przede wszystkim — wibrując i migocząc niewielką, wbudowaną, diodą. Co istotne, nie skończy, dopóki nie weźmiemy naszych leków, a gdybyśmy się z tym za bardzo ociągali — nasi bliscy będą mogli sprawdzić, czy aby na pewno czegoś nie pominęliśmy. Wszyscy zapominalscy mogą się zatem spodziewać regularnych telefonów od zmartwionych najbliższych.

To jednak jeszcze nie koniec. W urządzeniu znalazł się moduł GPS, który po wykryciu że za bardzo oddaliliśmy się od jednej z naszych zdefiniowanych lokacji — informuje nas o tym komunikatem w telefonie. GPS pozwoli nam też sprawnie odnaleźć pudełko z lekarstwami, które gdzieś posialiśmy. Dzięki technologii będziemy mogli go wyśledzić w ekspresowym tempie. Memo Box Mini będzie też śledził ilość zażywanych przez nas leków, co pozwoli uniknąć ich przedawkowania.

Inteligentne pudełko na leki jest obecnie kickstarterowym projektem. Projektem do końca którego zostało jeszcze kilkadziesiąt dni, a potrzebna suma (8 tys. funtów) już została uzbierana — chociaż przekroczenie dodatkowego progu finansowego (30 tys. funtów) pozwoli twórcom wprowadzić cały pakiet kolorystyczny Memo Box Mini.

Urządzenie ma trafić do wspierających już w marcu tego roku. Można zatem spokojnie założyć, że jest już ukończone — albo w ostatnich fazach produkcji. W świecie gdzie coraz więcej elementów składa się na kategorię produktów inteligentnych, pozwalających realizować ideę smart home, takie rozwiązanie w gruncie rzeczy nikogo nie powinno dziwić. Tym bardziej, że obserwując moich najbliższych zmuszonych do zażywania regularnie leków jestem przekonany, że to rozwiązanie dla wielu osób okaże się naprawdę pomocnym. Nareszcie będą mogli zamienić swoje papierowe listy leków na jeden, spójny system. Pytanie tylko brzmi, czy będą do tego skorzy? Młodsi — jak najbardziej, ale co ze starszyzną, której takie rozwiązania są najbardziej potrzebne?

Źródło: 1.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu