Akcja Partnerska

Huawei Matebook 13 to świetny komputer do oglądania bajek, filmów i seriali

PW
Paweł Winiarski
35

Przyglądamy się komputerowi Hawei Matebook 13 z perspektywy osoby, która będzie na nim oglądać bajki, filmy i seriale. Sprzęt jest bardzo przenośny i ma świetny ekran FullView 2K, a do tego głośniki z technologią Dolby Atmos.

Myślę, że każdy z mojego pokolenia pamięta czasy wypożyczalni kaset VHS. I na pewno niejedna osoba ma na sumieniu nieprzewinięty, ale oddany film. To oczywiście były piękne czasy, ale dziś jest zdecydowanie lepiej. Dostęp do filmów i seriali jeszcze nigdy nie był tak łatwy, a dobrych materiałów powstaje tak wiele, że najtrudniej znaleźć czas.

Sam mam w domu pokaźną kolekcję bajek na DVD, jednak na własne oczy widziałem jak mój syn powoli zaprzyjaźniał się z usługami streamingu bajek i dziś - jeśli już coś ogląda - są to właśnie takie serwisy. Ale żeby oglądać, trzeba mieć na czym, a szkoda męczyć oczy na kiepskim ekranie.

Sam testując Huawei Matebook 13 chętnie oglądałem na nim swoje filmy i seriale, ale raz stał się też mobilnym ekranem, na którym młodszy odbiorca zapoznał się z kilkoma odcinkami nowego sezonu Pokemonów. Trzeba bowiem pamiętać, że przenośny komputer to nie tylko praca czy nauka, ale również rozrywka.

We współpracy z Huawei postanowiliśmy więc przygotować trzy materiały wideo, w których przyglądamy się konkretnym aspektom tego ultrabooka oraz sposobom jego wykorzystania...przez młodzież. Zbliża się okres komunijny i pośród prezentów na pewno znajdą się komputery przenośne. Przyglądaliśmy się Huawei Matebook 13 jako komputerowi do nauki, dziś spojrzymy na niego z perspektywy młodego użytkownika, który chce oglądać na jego ekranie filmy i seriale.

Moim zdaniem patrząc na ultrabooka z perspektywy osoby, która będzie oglądać na nim filmy i seriale trzeba spojrzeć przede wszystkim na trzy cechy. Ekran, głośniki i mobilność.
Huawei Matebook 13 ma bardzo dobrej jakości ekran FullView 2K, z minimalnymi ramkami, świetnym odwzorowaniem barw i bardzo dobrymi kątami widzenia. Przy filmach bardzo istotne jest też audio, szczególnie że wielu producentów ultrabooków zaniedbuje ten aspekt. Tymczasem Huawei Matebook 13 posiada głośniki wspierające system Dolby Atmos. Oznacza to, że nawet na tak małym komputerze dostaniecie namiastkę przestrzennego kinowego dźwięku.

Trzecia sprawa to oczywiście mobilność komputera, a co za tym idzie możliwość oglądania bajek, filmów czy seriali poza domem. Huawei Matebook 13 ma wysokość 15 milimetrów, jest więc bardzo smukły, waży jedynie 1,33 kilograma, a w pudełku ze sprzętem znajdziecie małą zgrabną ładowarkę, która uratuje Was kiedy komputerowi skończy się energia. Ale nie sądzę, by była tak często używana, bowiem Huawei Matebook 13 na jednym ładowaniu będzie spokojnie działał około 10 godzin.

Materiał powstał we współpracy z firmą Huawei.
Advertisement

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu