Felietony

Masz tylko adres email, a chcesz wiedzieć więcej o nadawcy? Facebook Ci w tym pomoże

Grzegorz Ułan
Masz tylko adres email, a chcesz wiedzieć więcej o nadawcy? Facebook Ci w tym pomoże
11

Po zamieszaniu związanym z podmianą naszych domyślnych adresów email na Facebooku, mamy już kolejny kwiatek w postaci domyślnie włączonej opcji wyszukiwania osób po samym adresie email. Dla jednych może to być użyteczna opcja dla innych kolejne naruszenie prywatności. Osobiście mam wyłączoną w pro...


Po zamieszaniu związanym z podmianą naszych domyślnych adresów email na Facebooku, mamy już kolejny kwiatek w postaci domyślnie włączonej opcji wyszukiwania osób po samym adresie email. Dla jednych może to być użyteczna opcja dla innych kolejne naruszenie prywatności. Osobiście mam wyłączoną w profilu widoczność swojego adresu, mimo to, osobie nie będącej nawet moim znajomym, po wpisaniu samego adresu email wyświetli się mój profil.

Zrzut jest z mojego konta, ale sprawdziłem na fikcyjnym koncie, działa podobnie. Dlaczego użyteczna opcja? Wiele razy zdarza się nam otrzymywać emaile od osób nie podpisujących się pod nim lub oznaczających swoje wiadomości tylko samym imieniem. Teraz będziemy mogli dowiedzieć się o nich więcej znając tylko sam adres email, pod warunkiem, że używają go do logowania na Facebooku no i nie zmieniali domyślnych ustawień prywatności.

Jeśli nie chcemy być wyszukiwani na Facebooku w ten sposób, konieczna jest zmiana w opcjach ustawień z wszyscy na znajomi: Kto może Cię wyszukać przy użyciu podanego przez Ciebie adresu e-mail lub numeru telefonu?

Źródło: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu