Startups

Masz startup? Zgłoś się do programu Orange Fab, powiem ci dlaczego warto

GM
Grzegorz Marczak
16

Orange Fab jest to program akceleracyjny dla małych i średnich firm i osób, które prowadzą działalność gospodarczą. Jest to szansa na pozyskanie Orange jako partnera dla waszego biznesu i przy okazji bonusu w wysokości 40 000 zł. Pieniądze w przypadku takich konkursów nie są jednak najważniejsze....

Orange Fab jest to program akceleracyjny dla małych i średnich firm i osób, które prowadzą działalność gospodarczą. Jest to szansa na pozyskanie Orange jako partnera dla waszego biznesu i przy okazji bonusu w wysokości 40 000 zł.

Pieniądze w przypadku takich konkursów nie są jednak najważniejsze. Orange przy współpracy z partnerami i mentorami postara się aby zwycięskie pomysły były pokazane na świecie (demo day w Paryżu) oraz aby nabrały odpowiedniego rozpędu jeśli chodzi o rozwój.

Dlaczego warto ?

Uczestnicy Orange Fab wezmą udział w 12-tygodniowym programie, a podczas całej inicjatywy będą mieli okazję wziąć udział w ponad 22 eventach związanych z przedsiębiorczością. Oprócz dostępu do mentorów z wielu branż, uczestnicy będą mogli korzystać z przestrzeni biurowych, zasobów technicznych i marketingowych Orange Polska

Wśród finalistów Orange Fab z poprzednich edycji, którym skutecznie udało się rozwinąć swój produkt znajdują się m.in wizyta.pl – właśnie dostępna z https://home.pl/wizyta a następnie z chmury Orange oraz hollo - jeszcze w listopadzie aplikacja dostępna będzie w ramach Orange App Center.

Hollo to aplikacja dzięki której w łatwy i szybki sposób możemy zamówić pomoc drogową przez aplikacje. Pomysł wydaje się być bardzo prosty, kiedy jednak przyjrzymy się temu projektowi pod względem biznesowym to zobaczymy zarówno jego złożoność jak i potencjał biznesowy.

Wizyta to automatyczny system rezerwacji online. Jest to usługa, która pozwoli nam w łatwy i szybki sposób zarezerwować wizytę, za pośrednictwem strony www. I znowu systemów tego typu zapewne jest dość sporo - kiedy jednak pozyskujemy do współpracy partnera, który pomaga nam w szybszym pozyskiwaniu klientów to okazuje się, że zdobywam przewagę nad konkurencją.

Warto też wspomnieć, że aktualnie program Orange Fab działa w 10 państwach Grupy Orange, czyli mamy potencjał dla globalizacji potencjalnych uczestników.

Dodatkowo w 3. edycji Orange Fab poszerzony jest obszar rekrutacji na kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Jest to moim zdaniem świetna informacja ponieważ międzynarodowy charakter programu oznacza możliwość wymiany doświadczeń oraz poznania startupowej społeczności europejskiej.

Gdzie i jak się zgłosić?

Wystarczy na stronie Orange Fab wypełnić prosty formularz a następnie poczekać na wyniki selekcji. Na zgłoszenie macie czas do 6 stycznia 2016 roku.

Zgłaszając się warto pamiętać o kryteriach wyboru, ponieważ Orange Fab nie jest to program dla startupów z „pomysłem”, ale dla tych którzy zaczęli już działać i zbudowali już projekt czy usługę a teraz potrzebują wsparcia w rozwoju biznesu. Szczegółowe kryteria i kategorie dla zgłaszanych projektów znajdziecie na stronie http://orangefab.pl/index.php/strona-startowa/program/

Antyweb jak przy poprzednich edycjach jest partnerem Orange Fab dlatego z czystym sumieniem polecam tę inicjatywę startupową.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu