Startups

Masz startup? Zgłoś się do programu Orange Fab, powiem ci dlaczego warto

Grzegorz Marczak
Masz startup? Zgłoś się do programu Orange Fab, powiem ci dlaczego warto
16

Orange Fab jest to program akceleracyjny dla małych i średnich firm i osób, które prowadzą działalność gospodarczą. Jest to szansa na pozyskanie Orange jako partnera dla waszego biznesu i przy okazji bonusu w wysokości 40 000 zł. Pieniądze w przypadku takich konkursów nie są jednak najważniejsze....

Orange Fab jest to program akceleracyjny dla małych i średnich firm i osób, które prowadzą działalność gospodarczą. Jest to szansa na pozyskanie Orange jako partnera dla waszego biznesu i przy okazji bonusu w wysokości 40 000 zł.

Pieniądze w przypadku takich konkursów nie są jednak najważniejsze. Orange przy współpracy z partnerami i mentorami postara się aby zwycięskie pomysły były pokazane na świecie (demo day w Paryżu) oraz aby nabrały odpowiedniego rozpędu jeśli chodzi o rozwój.

Dlaczego warto ?

Uczestnicy Orange Fab wezmą udział w 12-tygodniowym programie, a podczas całej inicjatywy będą mieli okazję wziąć udział w ponad 22 eventach związanych z przedsiębiorczością. Oprócz dostępu do mentorów z wielu branż, uczestnicy będą mogli korzystać z przestrzeni biurowych, zasobów technicznych i marketingowych Orange Polska

Wśród finalistów Orange Fab z poprzednich edycji, którym skutecznie udało się rozwinąć swój produkt znajdują się m.in wizyta.pl – właśnie dostępna z https://home.pl/wizyta a następnie z chmury Orange oraz hollo - jeszcze w listopadzie aplikacja dostępna będzie w ramach Orange App Center.

Hollo to aplikacja dzięki której w łatwy i szybki sposób możemy zamówić pomoc drogową przez aplikacje. Pomysł wydaje się być bardzo prosty, kiedy jednak przyjrzymy się temu projektowi pod względem biznesowym to zobaczymy zarówno jego złożoność jak i potencjał biznesowy.

Wizyta to automatyczny system rezerwacji online. Jest to usługa, która pozwoli nam w łatwy i szybki sposób zarezerwować wizytę, za pośrednictwem strony www. I znowu systemów tego typu zapewne jest dość sporo - kiedy jednak pozyskujemy do współpracy partnera, który pomaga nam w szybszym pozyskiwaniu klientów to okazuje się, że zdobywam przewagę nad konkurencją.

Warto też wspomnieć, że aktualnie program Orange Fab działa w 10 państwach Grupy Orange, czyli mamy potencjał dla globalizacji potencjalnych uczestników.

Dodatkowo w 3. edycji Orange Fab poszerzony jest obszar rekrutacji na kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Jest to moim zdaniem świetna informacja ponieważ międzynarodowy charakter programu oznacza możliwość wymiany doświadczeń oraz poznania startupowej społeczności europejskiej.

Gdzie i jak się zgłosić?

Wystarczy na stronie Orange Fab wypełnić prosty formularz a następnie poczekać na wyniki selekcji. Na zgłoszenie macie czas do 6 stycznia 2016 roku.

Zgłaszając się warto pamiętać o kryteriach wyboru, ponieważ Orange Fab nie jest to program dla startupów z „pomysłem”, ale dla tych którzy zaczęli już działać i zbudowali już projekt czy usługę a teraz potrzebują wsparcia w rozwoju biznesu. Szczegółowe kryteria i kategorie dla zgłaszanych projektów znajdziecie na stronie http://orangefab.pl/index.php/strona-startowa/program/

Antyweb jak przy poprzednich edycjach jest partnerem Orange Fab dlatego z czystym sumieniem polecam tę inicjatywę startupową.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu