Świat

Jeśli chcesz mieć naprawdę dobre CV - sprawdź Resumup

Jakub Szczęsny
Jeśli chcesz mieć naprawdę dobre CV - sprawdź Resumup
5

Ogromne doświadczenie w danej branży, wymagane umiejętności, dobra szkoła i atrakcyjne osiągnięcia to nie wszystko, gdy szukamy dobrej pracy. Jako, że osoby odpowiedzialne za rekrutowanie nowych pracowników to również ludzie, warto ich zaskoczyć naprawdę dobrą wizualizacją naszej sylwetki zawodowej....

Ogromne doświadczenie w danej branży, wymagane umiejętności, dobra szkoła i atrakcyjne osiągnięcia to nie wszystko, gdy szukamy dobrej pracy. Jako, że osoby odpowiedzialne za rekrutowanie nowych pracowników to również ludzie, warto ich zaskoczyć naprawdę dobrą wizualizacją naszej sylwetki zawodowej. CV w Wordzie, gdzie w suchy nieco sposób prezentujemy nasze wcześniejsze dokonania powoli odchodzą do lamusa. Warto zaciekawić naszego przyszłego pracodawcę zgrabnym i ładnym CV.

Kilka razy w swoim życiu miałem przyjemność tworzyć własne CV, gdzie "spowiadałem się" z tego, jak wyglądała moja ścieżka edukacyjna (tego etapu jeszcze nie zamknąłem), z kim, gdzie i jak pracowałem. Tworząc własne curriculum vitae zawsze starałem się dbać o to, by przesłane przeze mnie dokumenty wyglądały tak, bym sam chciał się z nimi zapoznać. Najbardziej w pamięć zapadają te, które wyglądają dobrze, nietuzinkowo i ciekawie przedstawiają naszą osobę. To z kolei zwiększa nasze szanse na otrzymanie upragnionego stanowiska. Widziałem CV naprawdę paskudne - pisane nawet w notatniku, który średnio nadaje się do tego, aby przedstawić w nim zachęcającą sylwetkę zawodową. Widziałem również te naprawdę genialne, które w przyjazny sposób prezentowały najważniejsze informacje o kandydacie.

Z pomocą przyjść może nam Resumup, który oferuje mnóstwo gotowych szablonów dla naszego CV. Dzięki opcji logowania przez Facebooka, platforma może w prosty sposób wyciągnąć z serwisu społecznościowego informacje o nas i zawrzeć je do CV. Następnie wystarczą już tylko pomniejsze poprawki, dodanie kilku niedostępnych w medium informacji o nas po to, by nasz opis był jak najbardziej komplety. Prawdziwą siłą Resumup jest jednak to, że w zależności od specyfiki naszych umiejętności, dokonań, czy też stanowiska na które kandydujemy, możemy dobrać odpowiednią formę CV. Wszystkie jednak są na tyle atrakcyjne, że właściwie każdy znajdzie coś dla siebie. Tak, CV powinny iść właśnie tą drogą - sam nie lubię nudnych, pisanych "na kolanie" i mało interesujących opisów.

Dla osób, które chcą zawrzeć jak najwięcej przydatnych informacji na relatywnie małej przestrzeni, bardzo ciekawą propozycją będzie CV w formie... infografiki, gdzie m. in. na osi czasu będziemy mogli przedstawić informacje po naszym wcześniejszym zatrudnieniu, odbytych kursach, prowadzonych konferencjach, osiągniętych certyfikatach i tak dalej. Oprócz tego, w polach wokół osi czasu znajdują się podstawowe informacje o nas, nasze imię oraz nazwisko, preferencje co do możliwości zmiany miejsca zamieszkania dla konkretnego stanowiska - jest tego naprawdę mnóstwo. Jeszcze inne szablony pozwalają na stworzenie naszej listy referencji od byłych zleceniodawców bądź pracodawców.

Usługa ta jednak nie jest darmowa i co gorsza - dostępna jest jedynie w języku angielskim, choć dla osób, które szukają pracy np. w branży IT za granicą nie będzie to problem. Ceny mogą się również okazać całkiem wysokie za dostęp do szablonów według różnych dostępnych planów. Jednak dla ludzi, którzy potrzebują naprawdę dobrego CV, a przy okazji cenią sobie jego oprawę wizualną, ResumUP może okazać się być naprawdę solidną platformą.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Świat