PlayStation

Masz PlayStation 5? Teraz możesz zmienić rzecz, która irytowała latami

Kamil Świtalski
Masz PlayStation 5? Teraz możesz zmienić rzecz, która irytowała latami
1

Nowe oprogramowanie dla PlayStation 5 już dostępne! Jedną ze zmian docenią wyjątkowo ci użytkownicy, którzy nie są specjalnymi fanami tego jak sprzęt Sony wygląda.

Sony wypuściło najnowszą aktualizację systemową, która od kilku długich tygodni była w rękach beta testerów. Ci sprawdzali czy wszystko tam działa jak należy i informowali o jednej zmianie, która dla wielu może okazać się kluczowa. Nareszcie możemy zmienić jasność wskaźnika zasilania konsoli!

fot. Kamil Świtalski

Najnowsze oprogramowanie PlayStation 5 przynosi moc nowości. Oto one!

Konsola nareszcie będzie się lepiej prezentować! Teraz dostosujesz jasność wskaźnika zasilania PlayStation 5

Nowe oprogramowanie PlayStation 5 to cały zestaw nowych funkcji i pomniejszych zmian, które wprowadził producent konsoli. Jest wśród nich jednak i taka, obok której trudno przejść obojętnie — i docenią ją zwłaszcza użytkownicy, którzy mają dość wyróżniającego się wskaźnika zasilania PS5. Nie da się ukryć, że nowa konstrukcja Sony nie należy do najpiękniejszych — a błyszczący wskaźnik nawet przy wyłączonej konsoli nie dodawał jej gracji. Teraz nareszcie możemy dostosować jego jasność do własnego widzimisię. By to zrobić należy przejść do zakładki Ustawienia -> System -> Sygnał dźwiękowy i świetlny, tam zaś czeka na nas sekcja Jasność. I to właśnie w niej możemy dokonać wspomnianej zmiany.

Na tym jednak jeszcze nie koniec. Bo zmian i nowości jest więcej!

fot. Kamil Świtalski

Nowe funkcje dźwiękowe kontrolerów PlayStation 5

Wraz z najnowszą aktualizacją systemową, zaktualizowane zostały także kontrolery DualSense oraz jego droższe rodzeństwo — DualSense Edge. Jak czytamy w oficjalnej notce:

  • Głośniki kontrolera mogą teraz generować głośniejszy dźwięk, umożliwiając wyraźniejsze usłyszenie dźwięków w grze i czacie głosowym.
  • Jakość wejścia mikrofonowego w tych kontrolerach została poprawiona dzięki nowemu modelowi uczenia maszynowego AI. Hałas w tle powodowany naciśnięciami przycisków i dźwiękami gry jest tłumione, co zapewnia lepsze wrażenia podczas czatu głosowego.

A kiedy już mowa o kontrolerach — to oba z nich, podobnie jak gogle PlayStation VR2 i kontrolery VR2 Sense oraz Access doczekały się nowej wersji oprogramowania, która to ma zadbać o lepszą stabilność doświadczenia.

fot. Kamil Świtalski

Nowe opcje Imprezy i udostępniania ekranu

Jeżeli często gracie sieciowo i udostępniacie ekran znajomym, to te pomniejsze zmiany mogą okazać się dla was na wagę złota. Od teraz:

  • Gracze oglądający udostępniony ekran mogą używać wskaźników i reakcji emoji do interakcji z rozgrywką gospodarza.
    • Widzowie mogą użyć wskaźnika lub wskazać konkretną lokalizację na ekranie gry za pomocą polecenia ping.
    • Widzowie mogą również wysyłać reakcje emoji.
    • Ta funkcja jest dostępna, gdy host włączy Interakcje z widzamiw ustawieniach funkcji Udostępnianie ekranu.

Nowa wersja oprogramowania już dostępna!

Oprogramowanie systemowe 24.02-09.00.00 dla PlayStation 5 jest już dostępne i można je pobrać z poziomu konsoli by zaktualizować urządzenie. Jak zwykle magicy z Sony zadbali również o większą stabilność i wydajność konsoli, a nie zabrakło też pomniejszych zmian takich jak obsługa emoji w standardzie Unicode 15.1 czy zwiększenie czytelności wiadomości wyświetlanych na niektórych ekranach. A także ich użyteczności, cokolwiek miałoby to znaczyć.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu