PlayStation

Masowe zwolnienia w PlayStation. Setki osób zostają bez pracy

Kamil Świtalski
Masowe zwolnienia w PlayStation. Setki osób zostają bez pracy
0

Kolejna fala zwolnień w branży technologii. Patrząc na ostatnie wyniki PlayStation można pomyśleć, że akurat ich pracownicy nie mają się czego obawiać. Błąd. Właśnie dowiadujemy się o masowych zwolnieniach, które dotknąć mają około 900 pracowników dywizji związanej z ich konsolami do gier.

Około 900 osób z PlayStation traci pracę. Sony przygotowuje się do restrukturyzacji

W oficjalnym wpisie czytamy, że globalnie Sony zwolni około 8% pracowników, co przekładać ma się na około 900 osób. To zarówno pracownicy administracji, jak i wewnętrznych studiów które zajmowały się przygotowaniem hitów na ich konsole.

Ważne jest, aby jak najczęściej przekazywać aktualne informacje o firmie. Dziś piszę ze smutną wiadomością. W wyniku dyskusji w ciągu ostatnich kilku miesięcy na temat zmieniającego się krajobrazu gospodarczego, zmian w sposobie opracowywania, dystrybucji i wprowadzania produktów na rynek oraz zapewnienia, że nasza organizacja jest gotowa na przyszłość w tej szybko zmieniającej się branży, doszliśmy do wniosku, że trudne decyzje stały się nieuniknione. Wraz z zespołem kierowniczym podjęliśmy niezwykle trudną decyzję o restrukturyzacji działalności, która niestety obejmuje redukcję naszej siły roboczej, co ma wpływ na bardzo utalentowane osoby, które przyczyniły się do naszego sukcesu.

— rozpoczął wiadomość do pracowników Jim Ryan stojący na czele PlayStation. Dalej dowiedzieć możemy się o tym, że dyskusje na temat zmian toczyły się od kilku miesięcy, aż stały się one nieuniknione, by móc trwać, rozwijać się i dostosowywać do obecnego rynku. Jakie to będą konkretnie zmiany?

  • Przewidujemy redukcję zatrudnienia o około 900 osób, czyli około 8% naszej obecnej siły roboczej
  • Zmiany dotkną pracowników we wszystkich regionach SIE - obu Amerykach, regionie EMEA, Japonii i regionie APAC.
  • Dotkną też kilku studiów PlayStation

Zagłębiając się w szczegóły — całkowicie zamknięte zostanie londyńskie studio któremu zawdzięczamy serię gier EyeToy, SingStar czy Wonderbook. Ponadto szykują się redukcje w Firesprite (czyli studiu odpowiedzialnym za Horizon Call of the Mountain), a także na wielu stanowiskach w europejskich oddziałach firmy.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news