Google

Czemu miałbyś zmienić ikonę pojazdu w Mapach Google? Bo już można!

KK
Konrad Kozłowski
28

Mapy Google to jedna z najczęściej używanych aplikacji, dlatego każda metoda personalizacji wyglądu jest mile widziana. Od dziś możecie zmieniać wygląd Waszego auta na mapie. Jakie są opcje?

Nowe ikony pojazdu w Mapach Google nareszcie również na Androidzie

Niestety wybór nie jest zbyt szeroki i klasyczną strzałkę zastąpić można tylko jednym z trzech aut. Do wyboru są: tradycyjne auto osobowe w kolorze czerwonym, nieco pojemniejszy suv/jeep w kolorze żółtym oraz pickup/ciężarówka w kolorze zielonym. Tak, Google przygotowało niestety tylko trzy opcje, co może być odrobinę rozczarowujące, bo po wskazaniu typu auta chciałbym móc zmienić mu kolor na taki, który odpowiadałby mi najbardziej. Ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

Jeszcze kilka takich zmian i Mapy Google będą idealne. Oto nowe, przeprojektowane Google Maps

Jak zmienić ikonę pojazdu w Mapach Google (Android i iOS)

By zrezygnować ze strzałki nawigacyjnej i wybrać jedno z aut należy po prostu tapnąć na znacznik w trakcie nawigacji i wtedy naszym oczom powinno ukazać się menu wyboru. Według strony Google, nowość ta nie jest jeszcze dostępna na Androidzie, ale wielu osobom udało się ją aktywować. Co ciekawe, wcześniej taka opcja pojawiła się w nawigacji uruchomionej z poziomu Android Auto, a wiele miesięcy temu taka opcja pojawiła się w Mapach Google na iOS. Nie sposób nie dostrzec też analogii do tego, co oferuje aplikacja Waze.

Trzeba przyznać, że na mapie kolorowe autka prezentują się całkiem przyjemnie, choć przywyknięcie do takiego widoku może wymagać dłuższej chwili. Poza tym, nie wiem, czy strzałka nie jest nieco bardziej intuicyjna, jeśli prowadzimy auto i chcemy upewnić się, czy zmierzamy we właściwym kierunku. Modele 3D aut obracają się w ten sam sposób, ale zanim zorientujemy się, czy wszystko jest w porządku, może minąć dłuższa chwila. Dajcie znać, czy opcja ta jest u Was dostępna i czy zamierzacie wybrać jeden z nowych wskaźników.

Jak działają Mapy Google? Poznajcie lokalnego przewodnika

Źródło, grafiki: AndroidPolice

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: