Google

Mapy Google zmienią wygląd. Chcą być jak produkt Apple

Kamil Świtalski
Mapy Google zmienią wygląd. Chcą być jak produkt Apple
9

Google pracuje nad nową kolorystyką swojego flagowego produktu. Ma on bardziej przypominać ten od Apple... przynajmniej za dnia!

Media zwróciły uwagę na nową, testową, wersję Map Google. Internetowy gigant pracuje właśnie nad odświeżonym widokiem, w którym zmieni się... pod względem interfejsu: dość niewiele. Jednak zmiana kolorystyki w oczach testerów bardziej przypomina tę znaną z Map Apple. Szczerze? Sam raczej nie zwróciłbym na to w ogóle uwagi.

Kolory Map Google coraz bliżej tych od Apple — ale czy to ma jakiekolwiek znaczenie?

W testowej wersji aplikacji, Google zdecydowało się zmienić kolorystykę map. Woda ma inny odcień błękitu, nieco inaczej wyglądają też ulice i zielenie. Co ciekawe — zmieniono też kolory autostrad — nie są już żółte, jak dotychczas, a ciemnoszare. Dokładnie tak, jak ma to miejsce u Apple.

Stare Mapy Google / Nowe Mapy Google / Apple Maps (źródło: 9to5google.com)

Co ciekawe, zmiany w palecie kolorów dotyczą wyłącznie widoku za dnia. Nocą wciąż wyraźnie się od nich różnią — Google stawia na znacznie ciemniejsze kolory i tam pozostaje sobą.

Zmiany kolorów, to nie zmiany interfejsu. Nie ma powodów do obaw

Zmiany są widoczne gołym okiem — i bez wątpienia zwrócą na nie uwagę przede wszystkim użytkownicy map, którzy zaglądają tam non-stop. Jednak to aż, ale jednocześnie tylko kolory — nie wpływa to na żadne inne elementy interfejsu, ani obsługę samej aplikacji. Czy są podobne do Map Apple? No są bardziej podobne, ale i tak obie aplikacje mają swoje palety kolorów — więc i to pozostaje bez większego znaczenia. W mojej opinii wykorzystane odcienie zieleni sprawiają, że Mapy Google prezentują się bardziej... nowocześnie? No i powiew świeżości to zawsze fajna sprawa, miło widzieć, że Google ciągle zmienia nie tylko opcje, ale także bawi się wyglądem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu