Ciekawe strony

Mamzdanie.pl - nowy portal Eurozetu dofinansowany przez Google

Grzegorz Ułan
Mamzdanie.pl - nowy portal Eurozetu dofinansowany przez Google
11

Dziś wystartował nowy portal Grupy Eurozet Mamzdanie.pl, który został wybrany jako jeden z projektów dofinansowanych przez Google w ramach Digital News Inititive.

Digital News Initiative Innovation Fund jest częścią utworzonego w kwietniu br. projektu Digital News Initiative wspierającego wysokiej jakości dziennikarstwo w sieci. Od tamtego czasu inicjatywę wsparło ponad 120 różnych firm i organizacji. Nowy fundusz jest przeznaczony dla europejskich wydawców oraz organizacji medialnych – zarówno małych jak i większych, debiutujących na rynku jak i tych bardziej znanych. Łącznie w puli znajduje się 150 mln euro, które Google zamierza rozdysponować w ciągu trzech najbliższych lat. Wszystko to ma na celu rozwój dziennikarstwa w sieci, wspieranie innowacyjnych pomysłów, a także rozwój ekosystemu informacyjnego.

Kiedy zostało ogłoszone, które projekty wygrały w ostatniej edycji Digital News Initiative, Eurozet opisywało swój projekt pod nazwą roboczą Magazyn 120 sekund, który miał być pomysłem na internetowy serwis opinii, w którym jego użytkownicy (także dziennikarze i eksperci) mogliby wypowiedać się na bieżące tematy społeczne i polityczne, w formie prezentacji wideo.

Formuła pozostała więc w niezmienionej postaci Mamzdanie.pl, to serwis, gdzie od poniedziałku do piątku o 7 rano, będą pojawiać się materiały wideo Radia Zet, które internauci będą mogli skomentować w formie wideo. Komentarze będzie można nagrywać przy pomocy aplikacji mobilnej, dostępnej na Androida i iOS.

Internauci będą mogli wybrać rodzaj komentarza, czy jest opowiedzeniem się za czy przeciw i w kolejnym oknie nagrać swoją opinię w formie wideo. W weekendy w aplikacji oraz na stronie internetowej będą publikowane najciekawsze opinie. Oczywiście pojawiać się będą tylko te opinie, które nie zawierają treści wulgarnych, obraźliwych lub obscenicznych. Zresztą taka była idea tego serwisu, by pozbyć się hejtu w komentarzach, o czym mówi Tomasz Sofuł, dyrektor działu online Grupy Eurozet:

Jesteśmy przekonani, że stworzyliśmy miejsce, w którym jakościowe dziennikarstwo spotka się z internautami mającymi własne zdanie i niebojącymi się go wypowiadać wprost. Nasza formuła wideoopinii gwarantuje wyłączenie z dyskusji internetowych hejterów, którzy kryją się za pseudonimami.

Adres portalu: Mamzdanie.pl
Aplikacja mobilna dostępna w Google Play
Aplikacja mobilna dostępna w App Store

Źródło: Press.pl/RadioZet.pl.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu