Ciekawe strony

Fixly, nowy serwis od Grupy OLX już w pełni uruchomiony - można zamawiać fachowców

Grzegorz Ułan
Fixly, nowy serwis od Grupy OLX już w pełni uruchomiony - można zamawiać fachowców
1

O starcie tego serwisu pisałem Wam w maju, wtedy udostępniona została część serwisu przeznaczona dla fachowców, przed oficjalnym startem chcieli zbudować najpierw sensowną bazę wykonawców usług. Teraz udostępniono już cały serwis, również dla internautów poszukujących fachowców do wykonania konkretnych usług.

Fixly to nowy serwis od Grupy OLX, gdzie możemy zamawiać usługi fachowców, znajdujących się w pobliżu naszej lokalizacji. Kiedy pisałem Wam o tym serwisie mieli w swojej bazie 700 usług oferowanych przez 770 wykonawców, dziś liczba wykonawców urosła już do 6820. Jak widać miesięczna kampania wystarczyła, by zbudować konkretną bazę.

Jak to działa? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę określoną usługę, którą chcemy wykonać lub wybrać ręcznie z kategorii umieszczonych w katalogu usług.

Sam proces zamówienia usługi dość sensownie jest zrobiony, narzekałbym tylko na formularz daty wykonania usługi, skoro to tylko pole do wpisania terminu, zaopatrzyłbym go w kalendarz z opcją wyboru konkretnego dnia. Ludzie będą wpisywać różne formaty dat, co może powodować niedomówienia.

W pierwszym polu zamówienia mamy link z liczbą dostępnych wykonawców, możemy ją podejrzeć w osobnym oknie.

Jeśli wybraliśmy na przykład malowanie okien i drzwi, w formularzu będziemy musieli doprecyzować czy to okna czy drzwi i w jakiej liczbie oraz naszą lokalizację.

Po złożeniu zamówienia, wysyłane jest ono do fachowców w naszej lokalizacji. W przypadku, gdy na jedno zapytanie odpowie 5 wykonawców, opcja wysyłania ofert zostanie wstrzymana. Zlecający więc, dostanie maksymalnie 5 ofert (można zadeklarować chęć otrzymania ofert od wszystkich zleceniobiorców w danej kategorii), z których będzie mógł wybrać dla siebie najbardziej interesującą. Zlecający będzie mógł zapoznać się z całą ofertą wszystkich wykonawców, oprócz danych kontaktowych, czyli numeru telefonu i adresu, te udostępnione będą dopiero po zaakceptowaniu wybranego fachowca.

Ile to kosztuje? Jak czytamy w regulaminie, na tę chwilę korzystanie z serwisu jest bezpłatne. Zlecający rozliczają się tylko z wybranym wykonawcą za wykonaną usługę.

5.7 - Wykonawcy zainteresowani Zapytaniem składają Zlecającemu Ofertę. W przypadku złożenia Oferty Zlecającemu, Operator pobiera wskazaną w Cenniku liczbę punktów z Pakietu Wykonawcy.

W przyszłości mają być wprowadzone płatne Pakiety punktów, z których Fixly będzie pobierało określoną liczbę punktów za wysyłkę ich ofert do osób poszukujących wykonawców potrzebnych im usług.

Kluczową kwestią pozostaje tu fakt, kiedy serwis wypełni się opiniami, zarówno o zleceniobiorcach jak i zleceniodawcach, to da dopiero prawdziwą wartość serwisowi. Wielu użytkowników więc będzie musiało zaryzykować i skorzystać z usług wybranych fachowców i zbudować bazę opinii.

Podobną pracę wykonali twórcy, użytkownicy i kierowcy w BlaBlaCar, myślę że to się udało, mam nadzieję, że i z Fixly się uda to dosyć szybko. W planach mają udostępnienie aplikacji mobilnej, dzięki czemu korzystanie z Fixly stanie się szybsze i wygodniejsze, to też powinno wpłynąć na spopularyzowanie tych usług.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

usługi