Ciekawe strony

Akcja #usunkonto - czyli jak pozbyć się naszych kont z usług w sieci

Jakub Szczęsny
Akcja #usunkonto - czyli jak pozbyć się naszych kont z usług w sieci
8

Cześć, czołem. Wspólnie z redakcją uznaliśmy, że co jakiś czas będziemy Wam przedstawiać najciekawsze naszym zdaniem "lifehacki", ułatwiające codzienne aktywności strony i inne przydatne rzeczy. Zauważyliśmy, że często pytacie nas w komentarzach o ważkie kwestie - w odpowiedzi na to postaramy się Wam przedstawić rozwiązania podnoszonych przez Was problemów.

Żeby nie przedłużać - na szybko policzcie, ile posiadacie kont w przeróżnych usługach. Zatrzymaliście się na palcach dwóch rąk? Jeżeli nie, to nie jesteście sami, bo nam również trudno jest je zliczyć. Dzieje się tak dlatego, że na co dzień korzystamy z przeróżnych usług osadzonych w internecie: media społecznościowe, serwisy VOD, streaming, chmury i tak dalej. Jest tego mnóstwo. I niekiedy wydaje się nam, że to już stanowczo zbyt dużo. Po czasie okazuje się również, że z niektórych usług nie korzystamy w ogóle, ale nasze dane ciągle tam tkwią. Co wypada w takiej sytuacji zrobić? Jeżeli jesteśmy na to zdecydowani - usunąć konto.

Usuwanie konta wcale nie jest takie proste. Ale Account Killer może Wam to ułatwić

Jeżeli czekaliście na rozwiązanie, które pozwoli Wam za jednym zamachem pozbyć się wszystkich kont (lub tych wybranych) - mamy złą wiadomość. Takiego mechanizmu nie ma w sieci i z pewnością nie będzie. Istnieje jednak strona internetowa, która podpowiada użytkownikowi, w jaki sposób powinien dokonać dezaktywacji / usunięcia konta w wybranej przez siebie usłudze. Account Killer - baza danych o procedurach w niemal wszystkich znanych nam serwisach nie tylko zapewnia dostęp do informacji na temat kolejnych kroków ku wymazaniu naszych informacji z zewnętrznych serwerów. Prowadzony jest także ranking platform, które oferują najbardziej przejrzyste zasady usuwania konta. Co ciekawe, Facebook według Account Killer jest jednym z przyjaźniejszych pod tym względem serwisów. Apple natomiast stoi po drugiej stronie barykady, piętrząc przeszkody tym, którzy chcą uwolnić się z "sadu".

usuwanie konta, account killer

To, co znajdziecie w Account Killer to nie tylko poradniki "krok po kroku", jak uwolnić się od uczestniczenia w usługach, ale również głosy społeczności. Posty użytkowników, którzy już przeszli wszystkie procedury są nierzadko o wiele bardziej wartościowe, niż instrukcja dezaktywacji konta podana na stronie. Jeżeli zastanawiacie się nad tym, czy nie usunąć czasami konta w serwisie, z którego dawno nie korzystaliście, warto spojrzeć na komentarze. Mogą się naprawdę przydać!

usuwanie konta, account killer

Account Killer informuje użytkowników również na temat polityki serwisów wobec usuniętych kont. W mediach społecznościowych często okazuje się, że mimo pozornego wymazania informacji o użytkowniku, niektóre dane w dalszym ciągu są dostępne (na przykład zdjęcia) i usuwane są dopiero po czasie. Jeżeli tak się dzieje - Account Killer pod "instrukcją" odpowiednio Was o tym poinformuje.

Hej, niżej są komentarze. One są od tego, żeby pytać - śmiało możecie zadawać nam pytania, jeżeli czegoś zabrakło Wam w tekście. Nie bójcie się również podsuwać nam pomysły na kolejne wpisy. Wiemy również, że niektórzy z Was tę stronę znają. Cieszymy się! Biorąc jednak pod uwagę to, ile osób nas czyta, większość nie ma o niej zielonego pojęcia i bardzo im się ten poradnik przyda. Pamiętajcie o tym!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu