Ciekawe strony

Jeśli korzystacie z mobilnej aplikacji Jak dojadę, spodoba się Wam nowa wersja strony

Grzegorz Ułan
17

Najczęściej przemieszczam się po mieście komunikacją miejską, aplikacja Jak dojadę jest więc zawsze pod ręką, zwłaszcza, że ZTM nie wiedzieć czemu, nie udostępnił do dziś mobilnej wersji swojej strony. Na desktopie natomiast wolę korzystać z Map Google, gdzie mogę sprawdzić różne kombinacje dojazdu w określone miejsca. Teraz przerzucę się na stronę Jak dojadę.

Zrobili to naprawdę fajnie, do złudzenia przypomina też mobilną aplikację, dobraną kolorystyką i poszczególnymi elementami interfejsu. Jak dojadę, wygląda teraz spójnie z wersją mobilną, podobnie też się z niej korzysta.

U góry po lewej stronie mamy dwa pole formularza, gdzie możemy wpisać początek trasy i punkt docelowy. Można przy tym skorzystać z naszej aktualnej lokalizacji, po przyznaniu uprawnień w przeglądarce, a punkt docelowy wybrać z dostępnych podpowiedzi.

Nie zabrakło też opcji zaawansowanych, gdzie możemy wybrać preferowany środek transportu oraz typ połączenia, rozróżniony jako „Wygodny”, kiedy mamy dużo czasu i chcemy uniknąć wielu przesiadek, „Optymalny” łączący szybkość i wygodę, „Śpieszy mi się” - tutaj nie unikniemy wielu przesiadek i biegania z przystanku na przystanek.

Można też ustalić minimalny czas na przesiadkę, czy pojazd ma być niskopodłogowy, preferowane linie, jak i te które chcemy pominąć oraz przewoźników. Mamy tu zarówno komunikację miejską, jak i koleje.

Szczegóły przejazdu wyświetlają się identycznie, jak w aplikacji mobilnej, czyli mamy dokładnie rozpisane na jaki przystanek się udać, gdzie się przesiąść i gdzie wysiąść.

W osobnej zakładce Rozkłady, znajdziemy rozkłady jazdy dla poszczególnych linii, jak i z pomocą wyszukiwarki możemy znaleźć interesujący nas przystanek i odjazdy z niego, wszystkich autobusów w wybranym kierunku.

Po prawej stronie, u góry ekranu mamy jeszcze opcję pokazania wszystkich przystanków na mapie, dzięki temu sami ręcznie możemy wybrać skąd i dokąd chcemy jechać.

Aktualnie Jak dojadę obsługuje kilkadziesiąt miast w Polsce, pełną listę najdziecie pod tym adresem.

Świetna robota, widać, że Onet nie próżnował przez te kilka miesięcy, bo jak pamiętamy Jak dojadę zostało przejęte przez Onet, pod koniec grudnia. Osobiście brakuje mi jeszcze pokazywania aktualnego położenia pojazdów, zarówno w wersji desktopowej, jak i mobilnej. Mam nadzieję, że to niedługo wdrożą. Inna aplikacja, którą Wam już opisywałem, TramBus posiada takową, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by pojawiła się i w Jak dojadę.

Poza tym, skoro już obie wersje, na desktopie i mobile są spójne ze sobą wizualnie i funkcjonalnie, przydałoby się przeniesienie ulubionych przystanków czy tras, które zapisane mamy w aplikacji mobilnej, do tej wersji w przeglądarce. Można się zalogować na to samo konto, więc i z tym nie powinno być problemu.

Aplikacja mobilna Jak dojadę do pobrania z Google Play oraz z App Store - w pełnej wersji oraz lite. Wersja przeglądarkowa dostępna jest pod tym adresem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu