Felietony

Mam już nowy news feed - pierwsze wrażenia bardzo dobre!

Grzegorz Marczak
Mam już nowy news feed - pierwsze wrażenia bardzo dobre!
38

Właśnie na moim koncie został uruchomiony nowy News Feed. Pierwsze wrażenia są bardzo dobre. To co oczywiście rzuca się w oczy to mocno wyeksponowane zdjęcia i video, choć przyznam że możliwość regulowania newsfeedem też jest bardzo pożyteczna. Poprzez wyczyszczenie prawego sidebaru lepiej wi...

Właśnie na moim koncie został uruchomiony nowy News Feed. Pierwsze wrażenia są bardzo dobre. To co oczywiście rzuca się w oczy to mocno wyeksponowane zdjęcia i video, choć przyznam że możliwość regulowania newsfeedem też jest bardzo pożyteczna.

Poprzez wyczyszczenie prawego sidebaru lepiej widoczne są też reklamy, nie jest to jednak tak drażniący element jak było to w starym Facebooku (starym news feeddzie). Przyjemniej też wykonano znikający podczas przewijania blok z informacjami o urodzinach, powiadomieniach i statystyki reklam.

Nie widzę natomiast możliwość ustawienia naszego newsfeeda jeśli chodzi o wyświetlanie rzeczy najnowszy vs najbardziej popularnych. W sumie jeśli algorytm będzie dobrze działał to z stratą tych filtrów można się pogodzić - zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.

Po krótkich testach mogę powiedzieć, że to najlepsza ewolucja interfejsu Facebooka jaka miała miejsce. Trudno tutaj specjalnie na coś narzekać kiedy tak naprawdę sam strumień z wiadomościami został mocno odświeżony wizualnie a pozbyto się wszelkich elementów które do tej pory przeszkadzały lub były po prostu zbędne.

Widok zdjęć (filtr w newsfeed):

Widok grup (filtr w newsfeed):

Widok znajomych (filtr w newsfeed) :

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu