Felietony

Mam jeszcze kilka pomysłów dla "ekskluzywnego" obuwia w PL [do kawy bez cukru]

Grzegorz Marczak
Mam jeszcze kilka pomysłów dla "ekskluzywnego" obuwia w PL [do kawy bez cukru]
32

Adidas Group oraz Nike w Polsce zakazują sprzedaży swoich produktów na Allegro? Ten artykuł na Wyborczej czytałem dwa razy przecierające ze zdziwienia oczy? Nie ma pierwszego kwietnia i nie trwa też chyba żaden konkurs na wkręcanie czytelników tego portalu. Okazuje się, że producenci sportowych...

Adidas Group oraz Nike w Polsce zakazują sprzedaży swoich produktów na Allegro? Ten artykuł na Wyborczej czytałem dwa razy przecierające ze zdziwienia oczy? Nie ma pierwszego kwietnia i nie trwa też chyba żaden konkurs na wkręcanie czytelników tego portalu.

Okazuje się, że producenci sportowych trampek uważają siebie w Polsce za ekskluzywną markę pokroju Prady (prawie płakałem). No a jak towar jest tak ekskluzywny to przecież nie można go sprzedawać na tak powszechnych i masowych internetowych bazarach jak Allegro. W związku z tym ogłosili, że sprzedaż na Allegro to zło, bo ich marki na tym tracą

Ja mam jeszcze kilka podpowiedzi dla Grupy Adidas i Nike. Przede wszystkim trzeba robić selekcje sprzedawców, ze względu na wygląd i ogładę. Cham trampek nie powinien sprzedawać. Po drugie stworzyłbym komisje oceniającą sklepy internetowe pod względem kompatybilności z wizerunkiem marki. Po trzecie wreszcie wprowadziłbym limity na dzienną sprzedaż. W końcu dobra luksusowe nie powinny się sprzedawać w dużych ilościach jak ziemniaki w spożywczym pod domem.

Gdyby wszystko co powyżej opisane nie zadziałało proponuję wycofać się całkowicie ze sprzedaży. Towar tak ekskluzywny mógłby przecież być dystrybuowany jedynie w prywatnych klubach dla VIP-ów, no i są jeszcze kluby sportowe które zawsze coś kupią (tylko kurcze oni w tych butach biegają i je brudzą, a przecież Pradą nikt ziemi nie wyciera)

Fakturę za doradztwo strategiczne prześlę pocztą.

Ps. Najlepsza jest jednak Asics, która rzutem na taśmę też załapała się do artykułu na Wyborczej. Oni też się wycofają - lol..

Źródło obrazka

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

allegroNikeAdidas