Artykuł sponsorowany

Mail Backup od nazwa.pl, czyli bezpieczna kopia Twojej poczty

Grzegorz Ułan
Mail Backup od nazwa.pl, czyli bezpieczna kopia Twojej poczty
21

Do konieczności robienia backupu danych nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. Często zapominamy jednak, że nieprzebraną skarbnicę informacji przechowujemy również na skrzynkach pocztowych. W tym celu warto więc skorzystać z nowej usługi od nazwa.pl – Mail Backup, dzięki której nie musimy się martwić o utratę danych.

Mail Backup, bezpieczna kopia poczty e-mail - nawet co 5 minut

Z usługi Mail Backup możemy skorzystać niezależnie od dostawcy naszej poczty e-mail (gmail.com, wp.pl, onet.pl, interia.pl itd. czy też komercyjnej, np. w nazwa.pl), w której przechowujemy ważne wiadomości. Mogą to być korespondencja z kontrahentami, załączniki zawierające umowy czy faktury, ale też prywatne dane w postaci zdjęć czy wrażliwych dokumentów.


Dzięki usłudze Mail Backup cała nasza poczta e-mail, wraz z załącznikami, zapisywana jest w postaci kopii zapasowej, z częstotliwością nawet co 5 minut. To znacząco ogranicza ryzyko utraty ważnej korespondencji, nawet tej skasowanej przez pomyłkę.

Tworzenie kopii zapasowej poczty e-mail z Mail Backup

Mail Backup to aplikacja, którą możemy zainstalować na dysku swojego komputera i połączyć z serwerami dowolnej poczty e-mail za pośrednictwem protokołu IMAP4. Dzięki temu program uzyska dostęp do naszej całej korespondencji i będzie ją zapisywać w chmurze nazwa.pl. W zależności od potrzeb do dyspozycji dostaniemy pakiety przestrzeni backupowej 25 GB, 100 GB, 250 GB, a w wersji Pay-Per-Use nawet bez limitu!


Podczas tworzenia kopii nie musimy się przy tym martwić o zachowanie prywatności. Poczta przed wysłaniem na serwer nazwa.pl jest za każdym razem szyfrowana lokalnie – na naszym komputerze i to za pomocą bezpiecznego algorytmu AES-256.

Jak wspominałem wcześniej, kopia zapasowa plików może być wykonywana z częstotliwością nawet co 5 minut. Harmonogram tworzenia backupu możemy ręcznie zdefiniować w ustawieniach aplikacji. Do wyboru mamy jeszcze odstęp godzinny lub dzienny o ustalonej porze. Nie trzeba przy tym pamiętać o konieczności włączenia komputera i podłączeniu do sieci o określonej porze. Mail Backup sam zadba o wykonanie zaległej kopii, kiedy tylko komputer zostanie uruchomiony.

Odtwarzanie poczty email z kopii zapasowej Mail Backup

Co w przypadku skasowania ważnej wiadomości e-mail z serwera? Dzięki Mail Backup możemy ją w każdej chwili odzyskać z chmury nazwa.pl, a nawet sklonować całą pocztę wraz z zawartością na konto u innego dostawcy.


Co więcej, cały proces odtwarzania czy klonowania będziemy w stanie przeprowadzić sami za pomocą prostego interfejsu WWW.

Dostawca darmowej poczty email zablokował dostęp? Z Mail Backup odzyskasz swoją pocztę

Usługi darmowej poczty e-mail mają to do siebie, że potrafią nagle zniknąć z rynku. Nawet najwięksi dostawcy czasem blokują swoim użytkownikom dostęp do skrzynki z różnych przyczyn – niekoniecznie przejrzystych i prostych do zrozumienia.


Jednak dzięki usłudze Mail Backup nie musimy się martwić o utratę całej poczty wraz z załącznikami. W każdej chwili będziemy mogli ją odzyskać i sklonować do innego dostawcy. Serwer sieciowy, na którym zapisywana jest kopia zapasowa, znajduje się w Data Center, które spełnia najwyższe normy TIER III oraz posiada certyfikaty ISO 9001 oraz ISO 27001.

Z kolei szyfrowanie poczty algorytmem AES-256 odbywa się jeszcze przed wysłaniem jej do chmury nazwa.pl, dzięki czemu nikt oprócz nas nie ma dostępu do korespondencji i załączników.

Więcej informacji na temat zamówienia i instalacji Mail Backup znajdziecie na stronach nazwa.pl.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu