Polska

Nowe inwestycje nazwa.pl. 12 milionów złotych na innowacje

Piotr Kurek
Nowe inwestycje nazwa.pl. 12 milionów złotych na innowacje
4

Nazwa.pl ma ambitny plan na ten rok. Firma poinformowała o swoich inwestycjach zaplanowanych na kolejne miesiące. Dzięki nim na polskim rynku działać mają technologie, które do tej pory kojarzone były z zachodnimi rynkami.

12 milionów złotych. Tyle w 2021 r. chce wydać nazwa.pl na innowacyjne rozwiązania i wdrożenie ich na polskim rynku. Firma powołała właśnie nowy zespół inżynierów. Będzie zajmował się wdrożeniem m.in chmury publicznej i prywatnej, Kubernetes, usług SaaS, Serverless, Content Delivery Network (CDN) i wielu innych usług.

Po wymianie serwerów, która miała miejsce w zeszłym roku, nazwa.pl mówi o zwiększeniu optymalnej szybkości przetwarzania danych. Łączy się to z wykorzystaniem procesorów taktowanych na poziomie 5 GHz współpracujących z dyskami Intel Optane wykorzystujących technologię 3D XPoint. W tym roku firma skupiać się chce na wdrażaniu na polskim rynku rozwiązań programowych.

Lista wdrożeń w nazwa.pl na 2021 rok jest tak długa, że głównym naszym problemem będzie częstotliwość komunikacji o nowych wdrożeniach. Nie chcemy zanudzać użytkowników zbyt częstą komunikacją o nowościach, jednak w większości są to nowatorskie rozwiązania na rynku, które na to zasługują. W tym roku oprócz głównych wdrożeń, które wymieniono powyżej, warto wspomnieć jeszcze o nowych funkcjonalnościach: WHOIS Privacy dla domen, autoryzacji 2FA do poczty i CloudHosting Panel czy też dynamicznej kompresji obrazów i ich konwersji do formatu webp przy wysyłaniu z hostingu.

– powiedział Krzysztof Cebrat, prezes nazwa.pl.

Jak podają przedstawiciele firmy, wprowadzanie innowacji ma szansę na rozszerzenie grupy klientów oraz umocni pozycję nazwa.pl na rynku technologicznym w obszarach, w których obecnie działa. Nazwa.pl chce sprawić, by znane na zagranicznych rynkach technologie były rozpoznawalne także w Polsce. Tak ma być w przypadku NSSEC, ECDSA, rozwiązań Public Cloud, Private Cloud, Kubernetes, SaaS czy Serverless, które niewiele mówią klientom, a oferują ciekawe rozwiązania. Jeśli wierzyć zapewnieniom firmy, znajomość tych pojęć i usług za nich stojących będzie częścią polskiej rzeczywistości jeszcze w tym roku.

Nazwa.pl z nowymi inwestycjami w 2021 r.

W przygotowaniu jest też m.in. nowa wersja aplikacji Cloud Backup. Pozwoli ona na tworzenie kopii zapasowych z komputerów Mac i z systemami Linux. Aktualizacja oprogramowania pozwoli też na uruchomienie jej na serwerach Linuksowych. Nazwa.pl informuje też o pracach nad aplikacją do archiwizacji poczty z kont użytkowników. Projekt został oznaczony nazwą Mail Backup, a jego działanie ma polegać na archiwizacji poczty na różnych skrzynkach użytkownika programu. Podobnie jak Cloud Backup, kopie zapasowe poczty elektronicznej szyfrowane będą z pomocą algorytmu AES-256 i na serwerach firmy przechowywane bedą wyłącznie w formie szyfrowanej.

Nazwa.pl nie zdradza jednak wszystkich szczegółów i harmonogramu udostępniania nowych rozwiązań. Komunikaty będą przekazywane na bieżąco, gdy tylko będzie blisko do ich premiery.

Źródło: informacje prasowe

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu