Apple

MacOS Sierra już dostępny do pobrania

Tomasz Popielarczyk
MacOS Sierra już dostępny do pobrania
21

Posiadacze komputerów Apple mogą już pobierać najnowszą wersję systemu operacyjnego, który jednocześnie przechodzi (kolejny już) rebranding i z OS X przeobraża się w macOS Sierra.

Nowy macOS Sierra debiutuje dokładnie tydzień po udostępnieniu iOS 10. System wprowadza całą gamę nowości. Wśród nich znajduje się m.in. asystentka głosowa Siri, a także automatyczne odblokowywanie dostępu do komputera po wykryciu Apple Watcha w pobliżu. Dodano również współdzielony między wszystkimi urządzeniami Apple schowek. Teraz skopiowane treści na iPadzie możemy wkleić na macOS (i na odwrót). System potrafi ponadto optymalizować przestrzeń dyskową, automatycznie przenosząc nieużywane dane do chmury iCloud. Pojawiła się też możliwość uruchamiania zakładek w ramach jednego okna aplikacji oraz funkcja Picture-In-Picture. Zmieniono też system plików - nowy APFS (Apple File System) ma być bardziej nowoczesny i zarazem wydajniejszy od zaprojektowano 30 lat temu HFS+.

Nowy system możecie już instalować na swoich maszynach. Powiadomienie o aktualizacji powinno się pojawić automatycznie. W ostateczności ręcznej instalacji macOS Sierra możecie dokonać, wchodząc bezpośrednio do Mac App Store.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu