Aplikacje PC

Tej funkcji brakuje w macOS. Darmowy NightOwl pozwala nadrobić braki!

Kamil Świtalski
9

NightOwl to niewielka aplikacja która nadrabia jeden z braków macOS. Pozwoli ustalać rutyny i automatycznie przełączać między jasnym i ciemnym motywem systemowym.

Ciemny motyw przedstawiony w ostatniej wersji systemu macOS cieszy się ogromną popularnością. Nie brakuje jednak użytkowników, którzy non-stop migrują między tymi dwoma motywami w zależności od pory dnia, nocy, albo aplikacji z której korzystają. Faktem jest, że niektóre z programów w ciemnych szatach są po prostu mniej przejrzyste. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by ten proces zautomatyzować — pomoże nam w tym niewielka aplikacja NightOwl.

Zobacz też: Raven – nowy, desktopowy czytnik RSS z wymuszaniem pobierania całych artykułów

NightOwl to program który automatycznie będzie przełączał motywy w twoim macOS

Standardowo macOS nie pozwala na ustawienie automatycznego przełączania między motywami w zależności od aplikacji czy pory dnia. Ale NightOwl zręcznie rozwiązuje ten problem — pozwalając utworzyć własne rutyny, według których wskazujemy godzinę w której ma się uruchomić motyw jasny oraz motyw ciemny. Aplikacja pozwala także na automatyczne działania — od zmierzchu, do świtu. Podobnie jednak jak inne aplikacje oparte na tym schemacie, tej również niezbędny będzie dostęp do lokalizacji komputera.

Zobacz też: Ta niewielka aplikacja pozwoli kontrolować odtwarzanie muzyki na MacOS

Poza planami dziennymi i nocnymi, aplikacja NightOwl pozwala także tworzyć wyjątki. Nawet jeżeli decydujemy się na korzystanie jednej ze skórek w systemie, możemy zrobić wyjątki dla wybranych przez nas aplikacji — co prawdopodobnie dla wielu okaże się strzałem w dziesiątkę. Ponadto program umożliwia także stworzenie specjalnych skrótów, które pozwolą przełączać się między motywami w mgnieniu oka z poziomu klawiatury.

NightOwl to aplikacja idealna w swojej prostocie — na pozór nie służy do niczego skomplikowanego, ale dla ludzi regularnie przełączających się między motywami ma szansę okazać się zbawieniem. Dostępna jest na oficjalnej stronie produktu, gdzie można ją pobrać za darmo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: