Windows

EarTrumpet - zarządzanie dźwiękiem w Windows 10 na sterydach

Grzegorz Ułan
12

Domyślne zarządzanie dźwiękiem w Windows 10 jakie jest każdy wie, dziś natrafiłem na Product Hunt na narzędzie, które wynosi je na wyższy poziom.

Mowa o EarTrumpet, czyli niewielkiej aplikacji, która pozwala na sprawniejsze zarządzanie dźwiękiem i źródłami dźwięku w Windows 10. Domyślne ustawienia pozwalają jedynie na wybór źródła dźwięku bezpośrednio w zasobniku systemowym, ewentualnie możemy wejść głębiej w ustawienia i uruchomić mikser głośności, gdzie ustawimy głośność dla poszczególnych źródeł. Niestety pojawiają się tam tylko pozycje, które już odtwarzają jakichś dźwięk, czyli jeśli mamy uruchomiony na przykład Google Chrome, ale na żadnej karcie nie mamy odtwarzania, nie pojawi się on w mikserze.

EarTrumpet domyślnie pokazuje wszystkie uruchomione aplikacje, dzięki czemu w takim Google Chrome możemy od razu maksymalnie ściszyć głośnik, wtedy żaden dźwięk w przeglądarce nas nie przestraszy, a jednocześnie możemy podgłośnić sobie Spotify.

Dodatkowo, jeśli mamy podłączonych kilka źródeł dźwięku, na przykład oprócz systemowych głośników jeszcze słuchawki, na jednej liście uruchomią się nam wszystkie aplikacje odtwarzające przez oba źródła. Co więcej, możemy je przenosić pomiędzy, wystarczy prawym przyciskiem myszy zaznaczyć daną aplikację i przenieść ja na przykład z odtwarzania przez głośniki systemowe do podłączonych słuchawek.

Aplikacja nie ma jakiś wymyślnych ustawień dodatkowych, możemy jedynie zmienić domyślny skrót klawiaturowy do jej uruchamiania (Ctrl+Shift+Q) oraz wygląd ikony w zasobniku systemowym. Jeśli po zainstalowaniu aplikacji nie widzicie jej ikony, rozwińcie zasobnik i metodą przeciągnij i upuść przenieście ją na początek listy. EarTrumpet możecie pobrać za darmo z Microsoft Store.

Źródło: Product Hunt.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu