Poczta email

Zapomniany klient poczty elektronicznej wraca na salony

Piotr Kurek
Zapomniany klient poczty elektronicznej wraca na salony
20

W tym roku mamy być świadkami powrotu jednego z najpopularniejszych klientów poczty elektronicznej. Czy Thunderbird znów znajdzie się na szczycie?

Przyznam szczerze, że o Thunderbird zapomniałem kilka lat temu. Firefox i Thunderbird był jednym z moich ulubionych duetów aplikacji, jednak mam wrażenie, że tylko przeglądarka internetowa do dziś cieszy się ogromną popularnością. O kliencie poczty elektronicznej z niebieskim ptaszkiem w ikonce, świat nieco zapomniał — zapomniała też sama Mozilla, która w 2015 roku postanowiła poszukać dla niej nowego domu. Ostatecznie Thunderbird został pod jej skrzydłami, wraz z dalszym wsparciem technicznym. Dziś dowiadujemy się, że popularny w dawnych czasach klient ma szansę powrócić na salony i to jeszcze w tym roku.

Zobacz też: Thunderbird idzie w odstawkę, w jakim kierunku to wszystko zmierza?

W oficjalnym wpisie na blogu Mozilli, Ryan Sipes przedstawił plan dotyczący aplikacji na ten rok. Do utworzonej w minionym roku ośmioosobowej załogi odpowiedzialnej za przygotowanie i wypuszczenie w sierpniu 2018 r. Thunderbird w wersji 60.0, ma dołączyć 6 nowych osób. Rozszerzona ekipa ma zagwarantować jeszcze szybsze działanie klienta i wyeliminowanie wielu błędów, z którymi programiści borykają się od dłuższego czasu — głównie dzięki przepisaniu części kodu na nowo. W nowej odsłonie pojawi się usprawniony interfejs i zintegrowane z systemami operacyjnymi powiadomienia. Sipes zapewnia także, że w tegorocznej odsłonie Thunderbird wprowadzone zostanie jeszcze lepsze wsparcie dla Gmail. Do aplikacji mają trafić bardziej zaawansowane funkcji poczty Google.

Sprawdź też: Nasze zestawienie na najlepszy program pocztowy.

Warto przypomnieć, że Thunderbird trafił do naszej listy najlepszych klientów poczty internetowej. Grzegorz Ułan pisał o nim:

Thunderbirda nie trzeba nikomu przedstawiać, to chyba najbardziej popularny klient poczty na desktopy i najbardziej oczywisty do zainstalowania na komputerze po formacie. Nie będę się więc nad nim rozpisywał. Pobrać go możecie pod tym adresem, dostępna jest wersja na Windowsa, macOS oraz Linuksa.

O innych ciekawych aplikacjach pocztowych przeczytacie we wpisie Jaki program do obsługi poczty e-mail wybrać.

Źródło: Mozilla

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu