Apple

macOS 15 Sequoia: na jakich urządzeniach zainstalujemy nowy system? Pełna lista

Kamil Świtalski
macOS 15 Sequoia: na jakich urządzeniach zainstalujemy nowy system? Pełna lista
2

macOS 15 Sequoia trafi na komputery Apple już tej jesieni. Na jakich komputerach skorzystamy z najnowszego systemu Apple?

Podczas konferencji WWDC 2024 Apple oficjalnie zapowiedziało najnowszy system, który już tej jesieni zasili ich komputery. Jako że ich oferta w ostatnich latach stała się niezwykle bogata — a w tle wciąż majaczą komputery debiutujące przed wielką zmianą ku układom Apple Silicon, pojawiło się pytanie gdzie skorzystamy z Apple Intelligence i które komputery doczekają się aktualizacji do najnowszej wersji systemu.

Odpowiedź na to pytanie nigdy nie była łatwiejsza. Bowiem najnowszy system Apple działać będzie  na komputerach z autorskimi układami Apple Silicon — czyli M1 i nowszymi, a także ostatnimi generacjami Intela. Jak zatem wygląda dokładna lista urządzeń na których zainstalujemy macOS 15 Sequoia?

macOS 15 Sequoia: lista kompatybilnych komputerów. To na nich zainstalujemy najnowszy system Apple

W gruncie rzeczy to jedna z najprostszych list, jaką można sobie wyobrazić — bowiem na wsparcie liczyć mogą wszystkie komputery, które zadebiutowały w 2020 roku i później, na własnych układach Apple, W praktyce są to:

  • MacBook Pro wprowadzony do sprzedaży w 2018 i później, MacBook Pro (13-calowy, M1, 2020);
  • MacBook Air wprowadzony do sprzedaży w 2020 i później;
  • iMac wprowadzony do sprzedaży w 2019 i później;
  • iMac Pro: wprowadzony do sprzedaży w 2017;
  • Mac mini wprowadzony do sprzedaży w 2018 i później;
  • Mac Studio wprowadzony do sprzedaży w 2022 i później;
  • Mac Pro wprowadzony do sprzedaży w 2019 i później.

Jak na dłoni widać, że Apple powoli żegna się z komputerami Intela — i powoli wygaszają wsparcie dla starszych komputerów. Prawdopodobnie także i starsze komputery wciąż otrzymają jeszcze jakieś poprawki związane z bezpieczeństwem, ale na najnowsze wersje systemu i wsparcie dla sztucznej inteligencji firmy, Apple Intelligence, nie mają co liczyć.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news