Apple

Nowe zdjęcie 16-calowego MacBooka. Premiera lada moment

Konrad Kozłowski
Nowe zdjęcie 16-calowego MacBooka. Premiera lada moment
7

Miało do tego dojść trochę wcześniej, ale premiera nowego, 16-calowego MacBooka najwyraźniej nie została anulowana. W sieci znalazło się nowe zdjęcie dużego laptopa Apple.

Nie dawniej jak kilkanaście dnie temu pisaliśmy o rzekomych planach Apple, które zakładają premierę MacBooka z 16-calowym ekranem jeszcze w październiku. Do tej chwili firma nie pochwaliła się niczym nowym, ale skoro natłok plotek, pogłosek i przecieków jest tak duży, to chyba sytuacja staje się jasna: to naprawdę kwestia niedalekiej przyszłości i w ofercie Apple pojawi się MacBook z największym ekranem tej generacji laptopów.

Polecamy: Najnowszy macOS Catalina już dostępny – co nowego w aktualizacji?

Moda na duże ekrany nie bierze się oczywiście znikąd. Podobnie jak w smartfonach, tak i w laptopach, kluczową rolę odgrywają zredukowane wymiary ramek, co pozwala na zwiększenie powierzchni ekranu. Jednak to wcale nie musi powstrzymać Apple przed delikatnym zwiększeniem komputera, co ma przełożyć się na wdrożenie zupełnie nowego mechanizmu klawiatury (nożycowy) oraz usprawnienie chłodzenia, które będzie niezbędne przy bardziej wydajnych komponentach. A te muszą się pojawić w środku obudowy nowego MacBooka Pro, bo 16-calowej wersji nikt nie wybierze takiego urządzenia przypadkowo.

16-calowy MacBook Pro z oddzielnymi klawiszami Esc i Touch ID

Od kilkunastu dni mam okazję używać 15-calowego Surface Laptopa 3, który na standardy laptopów nie jest ani duży, ani ciężki i nie posiada gigantycznego ekranu, ale różnica w stosunku do 13-calowego modelu jest odczuwalna już przy pierwszych czynnościach. Nie odkrywam oczywiście tutaj żadnej ameryki, ale po wielu latach spędzonych głównie z laptopami z wyświetlaczami o przekątnej 13 cali, taka odmiana jest bardzo miła i przypomina o tym, że w drodze również można zorganizować sobie bardzo dobre środowisko do pracy (czy rozrywki). Tym bardziej, że różnica pomiędzy rozmiarem 13-calowego i 15-calowego laptopa nie jest dziś tak kolosalna.

Zobacz też: Oto trzy najfajniejsze zmiany w macOS Catalina

Jeśli zastanawiacie się, co widzicie na grafice powyżej, to podpowiem: serwis 9to5mac opublikował zdjęcie 16-calowego MacBooka Pro, na którym widzimy oddzielony od TouchBara klawisz Touch ID. To miałoby potwierdzać pojawienie się fizycznego, niezależnego przycisku Esc na klawiaturze, za którym tak tęskni wielu użytkowników MacBooków Pro z TouchBarem. Wcześniejszy przeciek z macOS Catalina 10.15.1 miał wskazywać, że do premiery komputera dojdzie jeszcze w październiku, ale jak widać zapowiedzi te nie sprawdziły się. Być może nowego MacBooka Pro z 16-calowym ekranem ujrzymy w listopadzie?

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu