Apple

Myślałem, że już do tego nie dojdzie. Apple TV jednak trafia na telewizory Sony!

Konrad Kozłowski
Myślałem, że już do tego nie dojdzie. Apple TV jednak trafia na telewizory Sony!
20

Mająca już w ten piątek premierę nowa usługa VOD Apple TV+ trafia w formie aplikacji na wybrane telewizory Sony. Do tej pory była dostępna tylko na Samsung smart TV.

Nie sądziłem, że Apple kiedykolwiek zmieni swoją strategię i będzie kurczowo trzymać się własnej platformy Apple TV (urządzenie). Tymczasem firma zaskakuje nie tylko rozszerzoną współpracą z producentami telewizorów, udostępniając na wybranych modelach Sony, LG czy Samsunga technologię AirPlay2, ale wprowadza także na te platformy własną aplikację Apple TV. Ta jest oczywiście bramą do zawartości sklepu iTunes z filmami (do którego możemy już chyba zacząć odnosić się po prostu Apple TV) oraz nadchodzącej usługi Apple TV+.

Polecamy: Sprawdziliśmy Disney+. Nasze wrażenia z nowego VOD

Wiemy, że usługa będzie w Polsce dostępna w cenie 24,99 zł miesięcznie, a w ofercie Apple TV+ znajdzie się na początki kilka oryginalnych produkcji, w tym między innymi seriale sci-fi For All Mankind i See oraz dramat The Morning Show. Wszystkie oferowane będą w rozdzielczości 4K i z HDR/Dolby Vision. Oglądanie ich na ekranie telewizora będzie możliwe dzięki technologii AirPlay2, która umożliwia przesyłanie obrazu na duży ekran z poziomu iPhona czy iPada, a także z aplikacji Apple TV na macOS Catalina. Na tę chwilę Apple TV+ nie jest dostępne na Windows oraz Androidzie.

W formie aplikacji, Apple TV było do tej pory oferowane tylko na konkretnych modelach telewizorów Samsung. Miałem już okazję z niej korzystać i mogę śmiało napisać, że nie tylko spełnia oczekiwania, ale oferuje znacznie więcej, niż niektórzy by oczekiwali. Poza ofertą VOD dostępne są także filmy w jakości 4K i to za naprawdę rozsądne pieniądze, natomiast produkcje, które dopiero 4K otrzymają, zostaną za darmo ulepszone na naszym koncie.

Zobacz też: Wszystko o 4K w Polsce i Apple TV na telewizorach Samsunga

Dlatego tak dobrą wiadomością dla posiadaczy telewizorów Sony jest informacja o pojawieniu się aplikacji Apple TV na tych urządzeniach. Wieści docierają do nas z Brazylii, więc można śmiało zakładać, że nie jest to decyzja ograniczona regionalnie do Stanów Zjednoczonych. Niestety, na chwilę obecną wiele wskazuje na to, że Apple TV pojawia się tylko na nowszych modelach z 2019 roku, gdzie oferowane jest AirPlay2. Są to następujące telewizory:

  • )
  • )
  • )
  • )

Kafelek Apple TV na Android TV nie prezentuje się zbyt atrakcyjnie. Ale istotne jest, by aplikacja działała prawidłowo i była jak najszerzej dostępna

Skontaktowałem się już z polskim oddziałem Sony i zadałem dwa kluczowe dla nas pytania: czy aplikacja będzie dostępna w polskim sklepie Google Play na Android TV na odbiornikach Sony oraz czy aplikacja Apple TV trafi także na starsze modele, na przykład te z linii z 2018 roku. Nie są to przecież aż tak niewydajne telewizory, że miałyby sobie nie poradzić z obsługą aplikacji Apple TV. Gdy tylko uzyskamy odpowiedzi na te pytania, zaktualizujemy wpis.

Aktualizacja: W odpowiedzi na nasze pytania firma Sony zaprzeczyła, jakoby aplikacja Apple TV pojawiła się już na telewizorach tej marki i odmówiła komentarza w całej sprawie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu