Apple

Masz nowe urządzenie Apple? Nie zapomnij aktywować darmowego roku ich VOD: Apple TV+!

Kamil Świtalski
Masz nowe urządzenie Apple? Nie zapomnij aktywować darmowego roku ich VOD: Apple TV+!
21

Usługi Apple rosną w siłę — i z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Jak skorzystać z prezentu który przygotowała dla nas firma, czyli roku darmowego dostępu do ich subskrypcji? To proste!

Apple obiecało roczną (darmową) subskrypcję Apple TV+ już kilka tygodni temu. I choć nie warto się do tego przyzwyczajać — bo takie prezenty prawdopodobnie nie będą u nich standardem, to warto się nią zainteresować. W końcu mowa tutaj o roku darmowego dostępu do usługi VOD, której lista seriali zapowiada się naprawdę obiecująco. Pytaniem które co rusz pojawia się wokół usługi jest jednak to, jak można aktywować obiecany rok — i którzy użytkownicy bedą mogli z niego skorzystać?

Zobacz też: Te produkcje zobaczysz na Apple TV+ w dniu premiery

Jak aktywować darmowy rok Apple TV+?

Już jutro wielka premiera Apple TV+. Rok darmowego dostępu do usługi gigant obiecał wszystkim, którzy po dziesiątym września 2019 roku nabyli nowe urządzenia ich firmy. Mowa tutaj zarówno o iPhone'ach, iPadach, iPodach Touch, Apple TV jak i komputerach Mac. Każdy z nich, aktywowany po tej dacie, będzie mógł skorzystać ze specjalnej oferty. Czy może, jak woli ją nazywać Apple, prezentu jaki przygotowali nowym użytkownikom.

  1. Włącz nowy telefon iPhone, iPada, iPoda touch, urządzenie Apple TV 4K lub Apple TV HD albo komputer Mac i zaloguj się przy użyciu konta Apple ID.
  2. Otwórz aplikację Apple TV 1 listopada lub później. Upewnij się, że na spełniającym kryteria urządzeniu działa najnowsza wersja systemu iOS, iPadOS, tvOS lub macOS.
  3. Oferta powinna zostać przedstawiona natychmiast po uruchomieniu aplikacji. Jeśli nie, przewiń w dół sekcję Obejrzyj teraz, aż pojawi się oferta.
  4. Stuknij opcję „Skorzystaj z 1 roku bezpłatnie”. Może pojawić się monit o wprowadzenie hasła konta Apple ID, potwierdzenie informacji rozliczeniowych lub dodanie prawidłowej metody płatności. W ciągu rocznego bezpłatnego okresu próbnego nie będą naliczane opłaty.

Z usługi może skorzystać do sześciu osób, które dodane są do naszej chmury rodzinnej.

Warto pamiętać, że aby z niej skorzystać — niezbędna będzie aktualizacja urządzenia do najnowszego oprogramowania. Co istotne: decydując się na tę ofertę automatycznie dopisujesz się do grona subskrybentów, pamiętaj więc by anulować automatyczne odnawianie subskrypcji — odpowiednie opcje znaleźć można w zakładce Ustawienia, co najmniej jeden dzień przed jej odnowieniem. Korzystając więc z darmowego roku masz na to dużo czasu, ale warto zrobić to jak najwcześniej, by w przyszłym roku nie czekała tam na was niespodzianka.

Warto także mieć na uwadze, że czas w którym można aktywować roczną darmową subskrypcję Apple TV+ jest ograniczony. Właściciele nowych urządzeń mają trzy miesiące na jej uruchomienie, a jeśli urządzenie było kupione przed premierą usługi (tj. 1. listopada 2019 roku), mają na to trzy miesiące liczone od jej startu. Czyli do końca stycznia.

Nie masz nowego urządzenia Apple? Możesz sprawdzić Apple TV+ przez siedem dni za darmo!

Jeżeli nie masz żadnego nowego sprzętu od Apple, a mimo wszystko chciałbyś sprawdzić czy oferta ich VOD jest dla Ciebie, to spokojnie. Dla wszystkich dostępny jest 7-dniowy okres próbny. Później za usługę przyjdzie użytkownikom zapłacić 24,99 zł miesięcznie.

Źródło: Apple

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu