Apple

MacBook Air, iPhone SE 3 i AirPods Pro 2 zapowiadają się ciekawie

Piotr Kurek
MacBook Air, iPhone SE 3 i AirPods Pro 2 zapowiadają się ciekawie
1

Nie ma dnia bez plotek o nowych produktach Apple. Dziś ich pojawiło się kilka. Dotyczą komputerów MacBook Air, nowego modelu "budżetowego" iPhone SE oraz bezprzewodowych słuchawek AirPods Pro drugiej generacji. Zapowiada się interesująco.

MacBook Air 2022

Prezentacja całkowicie nowych MacBooków Pro odbyła się na początku tygodnia. Apple zdecydowało się na daleko idące zmiany względem tego, co w ostatnich latach serwowano nam w mocniejszych laptopach firmy. Wyeliminowanie Touch Bara, powrót do starych portów, w tym HDMI, czytnik kart SD i złącze MagSafe. Na zmiany w wyglądzie czeka teraz MacBook Air, którego zabrakło na poniedziałkowej "konferencji". Odświeżony Air ma pojawić się w przyszłym roku i również zaoferuje użytkownikom nieco inne podejście do lekkiego, uniwersalnego laptopa.

Co ciekawe, najnowsze doniesienia sugerują, że Apple chce pozbyć się z nazwy Air. Laptop ma zwyczajnie nazywać się MacBook, w pełni zastępując modele 12-calowe, które zniknęły ze sprzedaży w 2019 r. Ważną nowością w tym modelu ma być lepszy ekran wykorzystujący technologię mini-LED, choć nie wiadomo czy będzie posiadał kontrowersyjne wcięcie/notch. Do tego złącze MagSafe i lepsza kamerka. Apple miałoby też zmienić jego kolorystykę. Oprócz kolorowej obudowy, zmienią się też akcenty. Klawiatura ma być w odcieniu bieli, podobnie jak ramka ekranu (co wydaje się dość dziwnym zabiegiem). Zabraknie jednak technologii ProMotion, portu HDMI i czytnika kart SD.

iPhone SE 3

Wiosną przyszłego roku do sprzedaży ma trafić iPhone SE 3. generacji. I według najnowszych informacji, ma odbiegać wyglądem od swoich starszych braci. Nowy model swoją bryłą ma wzorować się na iPhonie XR - oczywiście z pominięciem notcha. Kwestię odblokowywania ekranu załatwić ma czytnik linii papilarnych umieszczony w przycisku zasilania (jak w iPadzie Air i mini 6. generacji). iPhone SE 3 ma być ostatnim smartfonem Apple wykorzystującym ekranem LCD.

W środku znaleźć się ma układ A15 Bionic, a sam smartfon oferować będzie łączność 5G. Czy tak będzie w rzeczywistości? Przekonamy się za kilka miesięcy. W ostatnim czasie pojawia się tyle plotek na temat nowego modelu, które różnią się znacząco. Pozostaje więc uzbroić się w cierliwość i czekać na oficjalną prezentację telefonu.

AirPods Pro 2

Prezentacji nowych MacBooków Pro towarzyszyła premiera nowych słuchawek dousznych AirPods. Trzecia generacja do złudzenia przypomina Airpods Pro końcówek dokanałowych. Apple nie zdecydowało się na pokazanie drugiej generacji słuchawek z ANC, więc wciąż pozostajemy w sferze domysłów, plotek i przecieków. A tych w ostatnim roku nie brakuje. W sieci pojawiają się różne informacje - w tym takie, że nowy model ma być całkowicie pozbawiony pałąków. Przeczyć temu mają najnowsze przecieki, które publikuje serwis MacRumors. Te wskazują, że Apple zachowa dotychczasowy kształt słuchawek jednak zrezygnuje z czujnika optycznego (tak jak to zrobiło w przypadku Airpods 3. generacji).

Większe zmiany mają pojawić się w etui. Te wyposażono we wcięcie umożliwiające podpięcie paska, smyczy lub breloka. Na dole pudełka widać otwory wskazujące na obecność głośnika. Jednak etui nie będzie odtwarzało muzyki. Głośnik ma pomóc przy korzystaniu z funkcji "Znajdź". Według przecieków, w kolejnej wersji iOS aplikacja ma pozwalać na śledzenie słuchawek i etui - oddzielnie. Nie zabraknie też magnesów

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iPhonemacbook airairpods