Apple

Nowy Macbook tuz za rogiem. Trzymam kciuki za odświeżony model 13"

Kamil Świtalski
Nowy Macbook tuz za rogiem. Trzymam kciuki za odświeżony model 13"
33

Apple złożyło nowe dokumenty do bazy Eurasian Economic Commission (EEC) sugerujące, że nowy komputer w ich wykonaniu zobaczymy już niebawem. Czyżby chodziło o wyczekiwanego Macbooka Pro z nową-starą klawiaturą?

Niewiele jest na rynku tak wyczekiwanych sprzętów jak nowe gadżety od Apple. Co ciekawe: wzbudzają one sporo emocji również wśród tych, którzy nie wyobrażają sobie korzystać ze sprzętów firmy. Zawsze muszą skomentować, skrytykować i wyśmiać co im się nie podoba. Magia oddziaływania Apple? Możliwe, ale jako użytkownik mniejszego wariantu ich komputera liczę na odrobinę magii związaną z ich nowym komputerem. Oby inżynierowie giganta z Cupertino wyczarowali sprzęt, w którym klawiatura nareszcie przestanie się zacinać, a klawisz Escape przestanie być wyłącznie wirtualnym bytem na pasku Touchbar.

Informacje o nadchodzącym nowym komputerze pochodzą z bazy Eurasian Economic Commission (EEC), gdzie kilkanaście dni temu Apple złożyło wniosek dotyczący nowego sprzętu. Napędzanego MacOS 10.15 (Catalina) i numerze modelu A2289:

Można sobie gdybać o jaki sprzęt chodzi, ale patrząc na premiery z ostatnich lat oraz napływające od co najmniej kilku miesięcy plotki dotyczące odświeżenia mniejszych komputerów — wszyscy wypatrują w tym dokumencie nowego Macbooka liczącego sobie 13, a może nawet i 14 cali. Ten drugi wariant miałby być zasługą mniejszych ramek, ale sam rozmiar konstrukcji by się nie zmienił: tak jak ma to zresztą miejsce w przypadku 16" wariantu komputera.

Jeżeli faktycznie nadchodzi nowy komputer, to wciąż pojawia się pytanie: ile przyjdzie nam na niego poczekać. Prawdopodobnie kilka dobrych tygodni — jeżeli miałbym wróżyć z fusów, to stawiałbym na marzec. Ale jestem bardzo ciekawy co tym razem dla nas przygotowano — i jak drogo to wyceniono. Nie ukrywam, że chętnie przesiądę się na nowszy model — może w nim po kilku miesiącach nie zetrą mi się klawisze ;-).

Źródło: 9 to 5 Mac

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu