Lumia

Lumia 525 z Androidem 6.0 Da się? Da się! [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Lumia 525 z Androidem 6.0 Da się? Da się! [prasówka]
29

Jeżeli w szufladzie zalega Wam jeszcze jakaś nieużywana Lumia 525, możecie tchnąć w nią nowe życie. W sieci pojawiła się bowiem zapowiedź ROM-u opartego na Androidzie 6.0 Marshmallow.

Lumia 525 z Androidem

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=UNlHMMWZm6U

Lumia 525 jest jednym z najpopularniejszych smartfonów z Windowsem, Nie bez powodu zatem jeden z internautów postanowił nadać jej nowe życie, przygotowując ROM z Androidem 6.0.1. Tak naprawdę jest to CyanogenMod 13 przeportowany w taki sposób, aby działał na smartfonie Nokii.  Warto tutaj od razu zaznaczyć, że nie jest on ciągle dopracowany i nie działa idealnie, ale autor zapowiada, że będzie stale pracował nad nim, a wkrótce udostępni też szczegółowy poradnik, jak zainstalować ROM na własnym urządzeniu. Każdy zatem będzie mógł spróbować wskrzesić swoją Lumię 525 na nowo. A przy okazji warto dodać, że system działa też na Lumii 520.

Galaxy Tab S bez dalszego wsparcia

Ciągle mocne i nieźle prezentujące się tablety Samsung Galaxy Tab S 8,4 i 10,5 nie będą dalej wspierane przez producenta. Holenderski oddział firmy poinformował, że nie wyda aktualizacji z Androidem 6.0 dla tych modeli. To oznacza, że najnowszą dostępną wersją systemu pozostanie Android 5.1. To duże rozczarowanie, biorąc pod uwagę, że wydany w analogicznym okresie Galaxy S5 może pracować pod kontrolą nowego systemu, a tablety już nie, mimo, że wyposażono je w bardzo mocne chipy Exynos z 3 GB pamięci RAM. Poradziłyby sobie bez najmniejszego trudu.

Go Back With Backspace dla Chrome

Drażni Was to, że Google wyłączył możliwość powrotu do poprzedniej strony za pomocą przycisku backspace? Firma pozostawiła niewielką furtkę, udostępniając w Chrome Web Store rozszerzenie przywracające tę funkcję. Twórcy przeglądarki tłumaczyli, że z klawisza backspace dotąd korzystało zaledwie 0,04 proc. użytkowników przeglądarki. Był on natomiast często przyczyną frustracji, bo użytkownicy przypadkowo wracali do poprzedniej strony.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu