Felietony

Łukasz Wejchert kupił kolejną polską spółkę !

Grzegorz Marczak
Łukasz Wejchert kupił kolejną polską spółkę !
5

LeadR to agencja specjalizująca się w direct marketingu. Mają ponoć duże i dobre bazy danych i są jednymi z najlepszych w Polsce. Dziś została ogłoszona informacja o tym, że agencję tę od Cube Group kupił Łukasz Wejchert a właściwie to kupującym jest jego Dirlango. Po co Łukaszowi agencja od di...

LeadR to agencja specjalizująca się w direct marketingu. Mają ponoć duże i dobre bazy danych i są jednymi z najlepszych w Polsce. Dziś została ogłoszona informacja o tym, że agencję tę od Cube Group kupił Łukasz Wejchert a właściwie to kupującym jest jego Dirlango.

Po co Łukaszowi agencja od direct marketingu? Odpowiedź kryje się zapewne w zasobach LeadR. Nie zgadując jednak można założyć, że chodzi o integracje i zbudowanie usług dla innych spółek operujących w ramach Dirlango. Przypomnijmy, że wśród wcześniejszych inwestycji Łukasza mamy min Grupę Wirtualna Polska, iTaxi, JustTag, Virgin Mobile. Jest więc dla kogo robić marketing ale jest też i z kim go robić.

Łukasz Wejchert o inwestycji :

Zespół Cube Group w bardzo krótkim czasie zbudował świetny zespół oraz kompetencje w obszarze direct marketingu. Działalność agencji LeadR wpisuje się w nasz ekosystem produktowy oparty przede wszystkim o rozwiązania mobilne i big data. Mamy już kilka pomysłów, jak kompetencje agencji wykorzystać w ramach świadczonych przez nas usług i jak wprowadzić synergie między projektami

Łukasz kupił tak naprawdę też dobrą bazę danych który przy umiejętnej dbałości o jakość jest dobrem bardzo wysoko wycenianym. Co do strategii inwestycyjnej nadal mam mieszane uczucia czy to wszystko spina się w całość. Pytałem nawet o to Łukasza podczas Generation Mobile a unikał konkretnych odpowiedzi.

Jeśli chodzi o pieniądze to ani Łukasz ani Cube Group nie chcą podzielić się wartością inwestycji. Według PB LeadR miało w zeszłym roku kilka milionów EBITDA co oznacza, że wartość transakcji była na poziomie kilkunastu jeśli nie kilkudziesięciu milionów.

Warto też przypomnieć, że Cube Group to inwestycja takich funduszy jak IQ Parnerters i Xevin Investment. Dobra inwestycja przynosząca pieniądze i rodząca jak widać kolejne spółki z potencjałem.

LeadR został tak naprawdę wydzielony z Cube Group dopiero w 2012 roku - dwa lata później spółka przechodzi w ręce nowego właściciela który ma zamiar nadal ją rozwijać. Można to nazwać dużym sukcesem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu