Android

Luka Quadrooter w Androidzie. Zagrożonych nawet 900 mln urządzeń [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Luka Quadrooter w Androidzie. Zagrożonych nawet 900 mln urządzeń [prasówka]
34

Wykrywanie nowych luk w Androidzie staje się powoli codziennością. Na błąd Quadrooter cierpieć może nawet 900 mln urządzeń.

Quadrooter

Luka, o której donosi ZDNet dotyczy jedynie smartfonów i tabletów z procesorami Qualcomma. Biorąc pod uwagę jednak, że to właściwie najpopularniejsze chipy na rynku, zagrożonych może być nawet 900 mln urządzeń. Atakujący, którzy wykorzystają błąd, mogą przejąć całkowitą kontrolę nad sprzętem (w tym kamerą czy mikrofonem) i oprogramowaniem. Wystarczy, że uda się im przekonać ofiarę do instalacji zainfekowanej aplikacji, co wcale takie trudne nie jest. Istnienie błędu potwierdził rzecznik prasowy Google'a - stosowna aktualizacja ma się pojawić we wrześniu.

Nowy Testament w wersji audio

Jeden z ciekawszych audiobookowych projektów w ostatnim czasie w Polsce ma się dobrze. Twórcy poinformowali właśnie o dostępności Nowego Testamentu. Wszystkie pliki z nagraniami zostały udostępnione bezpłatnie na oficjalnej stronie. Głównym atutem przedsięwzięcia są znane nazwiska. Usłyszymy tutaj: Jerzego Trelę, Adama Woronowicza, Małgorzatę Kożuchowską, Krystynę Jandę, Mariusza Jakusa, Romana Kłosowskiego, Radosława Pazurę, Bartosza Opanię, Teresę Budzisz-Krzyżanowską, Wojciecha Malajkata, Piotra Polka, Cezarego Żaka, Mariusza Benoita, Annę Seniuk, Teresę Lipowską, Mikołaja Roznerskiego i innych. W ciągu najbliższych kilku dni pliki zostaną umieszczone w innych serwisach (YouTube, SoundCloud, na podcastach, w aplikacji Spreaker, na Facebooku). Natomiast twórcy skupiają się teraz na Starym Testamencie, który ma trwać aż 90 godzin.

Good Loot, czyli licencjonowane akcesoria dla graczy

Cenega rusza z nowym projektem - marką Good Loot. W jej ramach sprzedawane mają być oryginalne akcesoria dla graczy. Mowa tutaj o koszulkach, torbach, czapkach, kubkach i całej masie innych gadżetów, które są adresowane przede wszystkim do geeków. W ofercie Good Loot będzie można znaleźć popularne marki elektronicznej rozgrywki, takie jak Fallout, Assassin’s Creed, Uncharted czy PlayStation oraz najbardziej epickie i kultowe światy fantasy i SF jak Star Wars, czy Warhammer. Produkty Good Loot dostępne są wyłącznie w sieciach Media Markt i Saturn (w wybranych sklepach) oraz w muve.pl.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Android