Antyapps

Long Screenshot pozwoli zrobić dłuuuugi zrzut całej strony internetowej

A
Antyapps
0

Kilka lat temu aplikacje do robienia zrzutów ekranu na smartfonach były czymś normalnym. Od kiedy jednak najważniejsze systemy oddają w nasze ręce takie funkcje (i to z możliwością samodzielnego dostosowania skrótów według własnego widzimisię), zeszły one na dalszy plan. Jednak w "standardzie" m...

Kilka lat temu aplikacje do robienia zrzutów ekranu na smartfonach były czymś normalnym. Od kiedy jednak najważniejsze systemy oddają w nasze ręce takie funkcje (i to z możliwością samodzielnego dostosowania skrótów według własnego widzimisię), zeszły one na dalszy plan. Jednak w "standardzie" możemy zapomnieć o tym, by zrobić długie zrzuty ekranu pokazujące całe okno — jeżeli chcemy komuś pokazać jak w całości prezentuje się mobilna strona internetowa, to zmuszeni będziemy bawić się w puzzle. No chyba, że mamy aplikację, która poradzi sobie z tematem bez problemu — a do takich właśnie należy Long Screenshot.

Długie zrzuty ekranu po jednym stuknięciu w ekran: Long Screenshot

Od razu uprzedzam, że jeżeli liczycie na to, że aplikacja pozwoli wam zrobić zrzuty ekranu z każdej możliwej aplikacji — nie, nic z tych rzeczy. Long Screenshot na iOS to aplikacja, która pozwala zrobić zrzuty wyłącznie w przypadku stron internetowych. I tuż po otwarciu aplikacji czeka na nas formularz, w którym wpisujemy adres strony internetowej, którą chcielibyśmy "zeskrinować". Do pomocy mamy przyciski ze skrótami do http://, https://, www. oraz .com — wiecie, by wprowadzenie adresu było łatwiejsze niż kiedykolwiek. No i po wpisaniu adresu wybieramy przycisk "Start to long screenshot". Przenoszeni wówczas jesteśmy pod wskazany adres, gdzie możemy sobie przejść do interesującej nas zakładki, otworzyć inne podstrony czy np. zamknąć komunikaty pop-up, które na stałe wpisały się w krajobraz dzisiejszej sieci.

Kiedy już wszystko wygląda tak, jak chcielibyśmy to uwiecznić: wybieramy w prawym górnym rogu polecenie "long screenshot" i... gotowe! Za pierwszym razem aplikacja poprosi nas jeszcze o dostęp do zdjęć, aby móc zapisać zrzut — później już tego komunikatu nie uświadczymy. W naszej bibliotece zdjęć czekać zaś będą na nas nowozapisane fotografie, przedstawiające zrzut pełnej otwartej strony internetowej — przygotujcie się na solidne paski... ot, jak na przykład ten z AntyApps!

Long Screenshot z pewnością nie należy do najładniejszych aplikacji, jakie znajdziecie w App Store. Trzeba mu jednak przyznać, że w zadaniu które mu się powierza — idzie mu zaskakująco dobrze. Jeżeli zatem szukacie platformy, która pozwoli szybko i bez problemu zrobić zrzuty podglądowe mobilnych stron internetowych, możecie śmiało po niego sięgnąć. Program dostępny jest w App Store, w wersji uniwersalnej, za 8,99 zł. Usunięcie reklam w ramach aplikacji to koszt kolejnych 9 złotych...

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: