Gry

Logitech prezentuje przenośną konsolę G Cloud Gaming

Kamil Pieczonka
Logitech prezentuje przenośną konsolę G Cloud Gaming
17

Logitech oficjalnie zaprezentował dzisiaj swoją nową, przenośną konsolę do gier, która ma być głównie terminalem dostępowym do gier dostępnych w chmurze. G Cloud Gaming Handheld obsługuje między innymi serwisy Xbox Cloud Gaming i NVIDIA GeForce Now.

Logitech G Cloud Gaming Handheld

Pierwsze przecieki na temat przenośnej konsoli Logitecha pojawiły się pod koniec wakacji. Dzisiaj została zaprezentowana oficjalnie, ale trudno oczekiwać aby cieszyła się dużą popularnością. Urządzenie bazujące na systemie Android będzie kosztowało 349,99 USD i ma być w pierwszej kolejności dostępne tylko w USA i Kanadzie. Konsolka wyposażona jest w ekran o przekątnej 7 cali, rozdzielczości 1080p i odświeżaniu 60 Hz, a bazuje na układzie Qualcomm Snapdragon 720G z ośmiordzeniowym procesorem z 4 GB pamięci RAM. Nie jest to wiele, ale G Cloud Gaming Handheld pomyślany jest głównie jako urządzenie do grania w chmurze.

Niestety mimo tego nie mamy tutaj slotu na kartę SIM, a żeby grać potrzebny będzie dostęp do sieci WiFi. Ewentualnie będziecie mogli zagrać w jakąś grę ze sklepu Google Play, ale obecność tylko 64 GB pamięci na dane nie daje wielkiego pola manewru. Dużą zaletą jest natomiast bateria o pojemności 6000 mAh, która ma pozwolić nawet na 12 godzin działania konsoli. Poza ekranem urządzenie wyposażone jest też w dwa analogi, D-pad oraz cztery przyciski: X, Y, A i B. Do tego mamy przycisk Home i G Cloud, a także przyciski i spusty w przedniej części. Całość wygląda całkiem zgrabnie, ale przy tej cenie trudno oczekiwać aby zdobyło dużą popularność. Gracze raczej będą patrzeć albo w stronę Nintendo Switch, albo nieco większego i mocniejszego Steam Decka.

Logitech G Cloud Gaming Handheld do sprzedaży trafi dopiero 17 października, a dla tych, którzy zdecydują się na zamówienie w przedsprzedaży, cena zostanie obniżona do 299,99 USD.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news