Android

LineageOS, następca CyanogenModa, ma fenomenalny start - zainstalowano go już pół miliona razy

Tomasz Popielarczyk
LineageOS, następca CyanogenModa, ma fenomenalny start - zainstalowano go już pół miliona razy
33

Czas modyfikacji Androida przeminął? Nic z tych rzeczy. LineageOS, nowe wcielenie CyanogenMOD, notuje fantastyczne wyniki. System zainstalowano już ponad pół miliona razy.

Licznik umieszczony na stronie LineageOS pokazuje już ponad 530 tys. instalacji. To fantastyczny początek dla tego, będącego następcą CyanogenModa systemu. Na ten sukces składa się przede wszystkim liczba smartfonów OnePlus One (bacon), na których zainstalowano modyfikację - przekracza ona już 40 tys. Na drugim miejscu znajduje się Redmi Note 3 (kenzo) z blisko 22 tys. instalacji, a na trzecim - OnePlus 3/3T z 21 tys. Co ciekawe czwarty jest... Samsung Galaxy S3 (i9300) z 20 tys. instalacji.

LineageOS mocno bazuje na CyanogenModzie, którego kod nie został wyrzucony do śmieci (w końcu był rozwijany na zasadach open source). Po zamknięciu Cyanogen Inc. przejęła go całkowicie społeczność, która całkowicie wymazała dawną markę i otworzyła nowy rozdział w rozwoju oprogramowania. Nie zaczynali od zera, bo CyanogenMod był zainstalowany na 10 mln smartfonów. Większość z dotychczasowych instalacji dokonały zatem te same osoby, które wcześniej korzystały ze starszej wersji modyfikacji. Daje to jednak duże nadzieje, że statystyki będą rosły. W końcu LineageOS istnieje zaledwie kilka tygodni.

Oby tylko LineageOS nie podzielił losów swojego poprzednika, którego twórcy w pewnym momencie zachłysnęli się swoją popularnością, a po przejściu na komercyjną stronę więcej mówili niż rzeczywiście działali na rynku mobilnym.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu