Android

Ipla na Android TV. Nvidia Shield TV z aktualizacją

Konrad Kozłowski
Ipla na Android TV. Nvidia Shield TV z aktualizacją
11

W dość powolnym tempie, niewielkimi kroczkami, ale polski rynek VOD staje się coraz lepszy. Każda zmiana i nowość to niemały powód do świętowania, tym bardziej że jedna z najbardziej znanych usług nareszcie trafiła na Android TV. Mowa oczywiście o Ipli od Cyfrowego Polsatu. W tym samym okresie użytkownicy obydwu generacji Nvidia Shield TV doczekali się niezłej paczki nowości.

Ipla na Android TV

Nie potrafiłbym odpowiedzieć dlaczego, ale spodziewałem się, że to jednak Player.pl, jako pierwszy zawita do Google Play ze wsparciem dla Android TV. Stało się inaczej i platforma VOD Cyfrowego Polsatu doczekała się obecności na telewizorach Sony czy Philipsa oraz przystawkach Nvidia Shield TV lub Xiaomi Mi Box. Wśród wielkich nieobecnych na Android TV pozostają więc Player.pl oraz polskie HBO Go.

Aplikacja została przygotowana... prawidłowo. Co to znaczy? Zgodę z wzorem układu aplikacji dla Android TV z menu nawigacyjnym po lewej stronie i oparciu interfejsu o kafelki. W aplikacji możemy się zalogować na nasze konto, dzięki czemu uzyskamy dostęp do wykupionych wcześniej treści czy subskrypcji. W Ipli na Android TV nie zabrakło obsługi transmisji live, głównie sportowych. Po krótkich testach nie napotkałem problemu z działaniem aplikacji, ani odtwarzaniem materiałów, także w jakości HD.

Shield Experience 5.1

Po tym jak Android 7 Nougat wraz z całą lista innych nowości trafił na obydwa modele Nvidii Shield TV przed niecałym miesiącem, teraz nadszedł czas na kolejna aktualizację. Przypomnijmy, czym charakteryzował się Shield Experience 5.02:

Przede wszystkim pełnym wsparciem rozdzielczości 4K oraz technologii HDR. Użytkownicy konsolki będą mogli oglądać produkcje w ultrawysokiej rozdzielczości oraz z szerszą gamą i głębią kolorów w takich serwisach jak Netflix oraz Amazon Prime Video. To spory krok naprzód, ponieważ ta druga usługa pojawia się oficjalnie dopiero po raz drugi na platformie Android TV – wcześniej dostępna była jedynie na telewizorach Sony Bravia. Muszę jednak dodać, że kafelek aplikacji Amazonu na ekranie głównym pojawia się dopiero wtedy, gdy zmienimy język systemu na angielski – niestety, Amazon nie podjął jeszcze decyzji o udostępnieniu jej na polskim rynku.

Teraz Shield Experience zostaje uaktualniony z wersji 5.02 do wersji 5.1 a w raz z nim sprzęt otrzymuje funkcję wibracji w kontrolerze podczas rozgrywki, wsparcie dla nowych gier: Deus Ex Human Evolution, Just Cause 2 i Diluvio. W aplikacji Amazonu dokonano poprawek dotyczących dźwięku przestrzennego, jak również samej responsywności programu. Wspomniana obsługa wibracji w kontrolerze pojawia się m. in. w następujących tytułach w GeForce NOW: Tomb Raider, ABZÛ,LEGO Star Wars The Force Awakens.

Oczywiście najważniejszą informacją jest to, że Nvidia przez cały czas wprowadza paczki poprawek i nowości na obydwie generacje Shield TV: tegoroczną oraz tę z 2015 roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu