LG

HTC nie będzie jedynym partnerem Valve - konkurencyjne gogle VR tworzy LG

Maciej Sikorski
HTC nie będzie jedynym partnerem Valve - konkurencyjne gogle VR tworzy LG
12

Rzeczywistość wirtualna i tworzony z myślą o niej sprzęt nieustannie zyskują na popularności. Potwierdzają to zarówno wyniki sprzedaży, jak i deklaracje oraz premiery kolejnych firm. Świeżym przykładem LG, które swoje gogle stworzy z firmą Valve. Tą samą, która wcześniej zbudowała podobny produkt z HTC. Konkurencja rośnie - klienci powinni się cieszyć.

LG podjęło już działania na polu VR, w ubiegłym roku zaprezentowali gogle stworzone z myślą o flagowcu G5. Pech polegał na tym, że smartfon cieszył się słabym zainteresowaniem, co firma przyznała już kilka tygodni temu. W efekcie na popularności nie mogły zyskać i gogle. Przyszedł czas na drugie podejście. Podczas imprezy GDC w Kalifornii, na stoisku Valve ma być zaprezentowany sprzęt współtworzony z LG. Na razie nie wiadomo o nim zbyt wiele, nie znamy daty premiery i ceny, wiadomo, że będzie to gadżet podłączany do komputera.

Dla południowokoreańskiego producenta pojawia się szansa na rozkręcenie nowego biznesu - niedawno pisaliśmy, że sprzedaż gogli Sony wygląda całkiem nieźle. Valve zyska z kolei nowego partnera i wzrośnie szansa na spopularyzowanie platformy Steam VR. Wydaje się, że najgorzej wyjdzie na tym wspomniane już HTC, które przestaje być jedynym partnerem Valve. Korporacja z Tajwanu będzie musiała starać się jeszcze bardziej i powinno jej zależeć na wygraniu tego starcia: biznes mobilny nie radzi sobie zbyt dobrze, sprzęt VR miał być dla niego solidnym wsparciem. Jednak niewiele z tego wyjdzie, jeśli HTC zacznie tracić klientów na rzecz innych firm.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu