LG

Kup topowy monitor LG. Nie stawiaj go obok routera, bo nie zadziała

Jakub Szczęsny
Kup topowy monitor LG. Nie stawiaj go obok routera, bo nie zadziała
17

LG nie ma ostatnio dobrej passy. Wczoraj informowaliśmy Was o problemach z Nexusem 5X, który z powodu wadliwego lutowania podzespołów może wpaść w "pętlę ponownych uruchomień". Teraz okazuje się, że pewne niedogodności czekają również na posiadaczy nowych monitorów Ultrafine 5K stworzonych z myślą o użytkownikach Maków. Wygląda na to, że sprzęt nie chce działać w bezpośrednim sąsiedztwie z routerami Wi-Fi.

Klienci LG, którzy zakupili monitory Ultrafine 5K zauważyli, że ich urządzenia zachowują się dziwnie, kiedy w pobliżu znajduje się router Wi-Fi. I rzeczywiście, koreańska firma potwierdziła ten problem i przeprosiła posiadaczy sprzętu za niedogodności. W ocenie LG, wystarczy nieco zmienić położenie routera Wi-Fi tak, aby nie powstawały zakłócenia w pracy monitora. Dodatkowo, producent oznajmił, iż każdy kolejny wyprodukowany monitor będzie już odpowiednio zabezpieczony przed działaniem fal wysyłanych przez routery.

Jak się okazało, monitory nie były wystarczająco dobrze chronione przed działaniem fal radiowych, których router Wi-Fi jest emiterem. Kiedy tylko monitor znalazł się w bezpośrednim sąsiedztwie z tego typu sprzętem, obraz zanikał lub ekran stawał się całkowicie czarny. Oznacza to, że nie będzie możliwe postawienie urządzenia obok jakiegokolwiek sprzętu nadającego sygnał sieci Wi-Fi, również telefonu komórkowego w trybie hotspota.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

wi-fi