Mobile

LG podkręca temperaturę przed wtorkową premierą. LG UX 4.0 będzie miał sporo fajnych funkcji

TP
Tomasz Popielarczyk
2

LG udostępnił kolejne wideo, w którym prezentuje poszczególne nowości, jakie zostaną wprowadzone do smartfona LG G4 wraz z oprogramowanie LG UX 4.0. Trzeba przyznać, że zapowiadają się niezwykle interesująco i oryginalnie. Czy napędzą jednak sprzedaż nowego urządzenia? LG UX 4.0 został już zaprez...

LG udostępnił kolejne wideo, w którym prezentuje poszczególne nowości, jakie zostaną wprowadzone do smartfona LG G4 wraz z oprogramowanie LG UX 4.0. Trzeba przyznać, że zapowiadają się niezwykle interesująco i oryginalnie. Czy napędzą jednak sprzedaż nowego urządzenia?

LG UX 4.0 został już zaprezentowany przez producenta kilka dni temu. Na specjalnie przygotowanym wideo pojawiło się wiele zapowiedzi i kilka przyjemnych dla oka animacji. Teraz poznajemy konkrety, a więc funkcje, które będą siłą nowego interfejsu. Zobaczcie sami.

Nowy interfejs będzie umożliwiał nam na błyskawiczne wykonanie fotografii bez odblokowywania smartfona czy uruchamiania aparatu. Wystarczy dwukrotnie nacisnąć tylny przycisk, by wyzwolić spust migawki. To szczególnie przydatne w sytuacjach wymagających natychmiastowej reakcji. Jeśli chodzi o zdjęcia LG UX 4.0 ma również coś dla fanów selfie, którzy będą mogli wykonać kilka zdjęć z przedniej kamery za pomocą gestu dłonią.

Bardzo ciekawie zapowiada się również mechanizm automatycznego generowania dzwonków dla poszczególnych osób zapisanych na liście kontaktów. Pozwoli to bez patrzenia na urządzenie rozpoznać, kto aktualnie próbuje się z nami skontaktować. Dotąd mogliśmy to uzyskać poprzez ręczne ustawienie indywidualnych dzwonków.

Kolejne usprawnienia czekają również moduł notatnika QuickMemo+, który zostanie rozbudowany o mechanizm "czyszczenia" artykułów ze stron www ze wszystkich zbędnych dodatków jak nawigacja strony czy reklamy.

To zapewne jedynie wierzchołek góry lodowej, ale zapowiada się nieźle. LG nie odkryje koła na nowo samym hardware'm, więc musi zadbać o odpowiednio innowacyjne oprogramowanie. Tylko czy to wystarczy? Jeśli nie to pozostaje skórzana obudowa, którą również dość mocno eksponuje się na materiałach wideo. Ten powyżej pojawił się na koreańskim kanale firmy. Ja ciągle jestem sceptyczny, ale we wtorek zobaczę nowego smartfona na żywo i będę mógł napisać o swoich odczucia więcej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

LGLG G4