Mobile

Elephone zaliczy mocne wejście w procesory Intela - z Windows, czy z Androidem na pokładzie?

JS
Jakub Szczęsny
0

Oto jest pytanie. Elephone znany jest pasjonatom nowych technologii jako dosyć ciekawy, choć niepotrafiący przebić się producent urządzeń mobilnych. A to wyprodukuje smartfon z gigantyczną baterią, a to zaproponuje urządzenie będące stuprocentowym gigantem wydajnościowym za jedynie 200 dolarów. O ty...

Oto jest pytanie. Elephone znany jest pasjonatom nowych technologii jako dosyć ciekawy, choć niepotrafiący przebić się producent urządzeń mobilnych. A to wyprodukuje smartfon z gigantyczną baterią, a to zaproponuje urządzenie będące stuprocentowym gigantem wydajnościowym za jedynie 200 dolarów. O tym producencie znowu robi się nieco bardziej głośno za sprawą ujawnionych informacji na temat nowego urządzenia.

Elephone zaprezentował nowego flagowca z bardzo przystępną specyfikacją sprzętową - ekran w rozdzielczości 2K, 4 GB pamięci RAM, czytnik linii papilarnych, aparat o rodzielczości 20.7 MP od Sony i... procesor Intela, który rzecz jasna będzie w stanie pracować z dwoma systemami mobilnymi - Androidem oraz Windows 10 w wersji dla urządzeń mobilnych. Producent raczej nie zdecyduje się na dwa warianty urządzenia, a i Google oraz Microsoft nie bardzo chcą, by ich systemy występowały w trybie dual-boot.

No, to może instalacja ROM-u?

Ten scenariusz jest już bardziej prawdopodobny. Microsoft już nawet nie kryje tego, że nad taką opcją pracuje i mieliśmy już pierwsze efekty dokonań giganta w tej kwestii. Jednak takie rozwiązanie będzie głównie domeną geeków, osób, które bardzo lubią grzebać w swoich urządzeniach. Nie wierzę, żeby wszyscy masowo zaczęli instalować Windows na swoich telefonach tylko dlatego, że jest dostępny.

Ten rok będzie należeć do Chińczyków - powtarzam to już do znudzenia. I tak rzeczywiście się dzieje. Mam wrażenie, że w stosunku do tego, co prezentują obecnie "wiodący" producenci to właśnie tam można natrafić na swego rodzaju powiew świeżości. Telefony z Państwa Środka są mocne, tanie i często upakowane świetnym oprogramowaniem.

Grafika: 1, 2

Źródło: Phonearena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu