Mobile

LG G Stylo, czyli tania alternatywa dla Galaxy Note'a i chyba pierwszy taki sprzęt z obsługą MicroSD do 2 TB

Tomasz Popielarczyk
LG G Stylo, czyli tania alternatywa dla Galaxy Note'a i chyba pierwszy taki sprzęt z obsługą MicroSD do 2 TB
6

LG nie odpuszcza segmentu dużych smartfonach z rysikami. Po LG G3 Stylus wydanym w 2014 roku do ich oferty trafia nietuzinkowy LG G Stylo. Trzeba przyznać, że jeżeli ktoś szuka taniej alternatywy dla Note'a, jest to zdecydowanie ciekawa propozycja. L G Stylo to typowy phablet. Producent zastosowa...

LG nie odpuszcza segmentu dużych smartfonach z rysikami. Po LG G3 Stylus wydanym w 2014 roku do ich oferty trafia nietuzinkowy LG G Stylo. Trzeba przyznać, że jeżeli ktoś szuka taniej alternatywy dla Note'a, jest to zdecydowanie ciekawa propozycja.

L G Stylo to typowy phablet. Producent zastosował tutaj ekran o przekątnej 5,7 cala oraz rozdzielczości 1280 x 720 px. W jego produkcji wykorzystano technologię In-Cell Touch, która ma znacząco podnieść czułość i precyzję panelu dotykowego. Wszystko to dopełnia wbudowany rysik, który jest swoistym elementem rozpoznawalnym tej serii urządzeń w ofercie LG.

Pod maską kryje się 64-bitowy Snapdragon 410 z czterema rdzeniami 1,2 GHz. Wspiera go 1,5 GB RAM-u oraz 8 GB pamięci wewnętrznej. Co ciekawe, LG G Stylo obsługuje karty pamięci o maksymalnej pojemności 2 TB. Miejsca zatem nam nie powinno zabraknąć. Ponadto phablet posiada aparat 8 Mpix z tyłu i 5 Mpix z przodu. Może również nawiązywać łączność bezprzewodową w standardzie 4G LTE. Zasila go bateria o pojemności 3000 mAh.

LG G Stylo pracuje pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop. Można się spodziewać tutaj całej masy dodatków związanych z rysikiem i notowaniem na ekranie. Już LG G3 miał stosunkowo dużo takich funkcji, jak np. rysowanie po pulpicie i zapisywanie efektów w postaci zrzutu ekranu. W LG G Stylo na pewno ich nie zabraknie - w tym praktycznego przy takiej przekątnej dzielenia wyświetlanego obszaru między dwa programy, a także funkcji uruchamiania programów w okienkach.

W pierwszej kolejności (z początkiem maja) LG G Stylo zadebiutuje w Korei, gdzie wyceniono go na równowartość 460 dol. LG planuje jednak wprowadzenie go też do innych krajów

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobileLGphablety